Piłka ręczna 1 liga. Zwycięstwa SPR Orzeł Przeworsk i Orlen Upstream SRS Przemyśl

SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał Viret Zawiercie.
SPR Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał Viret Zawiercie. Grzegorz Kostka
Obie nasze drużyny zainkasowały komplet punktów. Obie musiały sporo się napocić, aby wygrać.

SPR Orzeł Przeworsk – Viret Zawiercie 30:29 (15:11)

Orzeł: Barnaś, Kędzior - Wlazło, Starzecki 4 Jewuła 3, Mochocki 1, Pogonowski, Kubik 5, Świerk 3, Wajda 2, Małecki, Biernat, Kasprzyk 2, Curzytek, Czapka 5, Bednarz 5. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 8 i 8 min.

Widzów 250.

Orzeł spotkanie rozpoczął znakomicie, już po kilku minutach prowadził 6:0. Z czasem przyjezdni delikatnie odrobili straty, ale na przerwę drużyny zeszły z prowadzeniem gospodarzy, którzy mogli mieć większą zaliczkę, gdyby wykorzystali dwa rzuty karne. Po zmianie stron przyjezdni stopniowo odrabiali straty i w 42 minucie doprowadzili do wyrównania, a minutę później byli już na prowadzenie. Orzeł szybko się obudził i znów odskoczył na dwa trafienia. Viret po raz kolejny straty zniwelował i doprowadził do bardzo emocjonującej końcówki, w której miejscowi utrzymali nerwyna wodzy i zaksięgowali zwycięstwo.

Wisła Sandomierz – Orlen Upstream SRS Przemyśl 30:32 (17:14)

SRS: Iwasieczko, Sar, Zajdel – Kielar 5, Walczyk, Guzdek 1, K. Kroczek, Surma, Kowalik 6, Mróz 3, Hoim 2, M. Kroczek 3, Wrześniowski, Kubisztal 2, Kulka 10. Trener Jarosław Knopik.

Kary 4 i 10 min.

Widzów 130.

Większość pierwszej połowy była wyrównana, dopiero w samej końcówce miejscowi wykazali się lepszą skutecznością i odskoczyli na trzy trafienia. Przemyślanie szybko po przerwie odrobili straty i już w 36 micie wyszli na prowadzenie. Po następnych kilku minutach zbudowali sobie pięć bramek zaliczki. W końcowych minutach Wisła częściowo odrobiła straty, ale na doprowadzenie do wyrównania zabrakło już im czasu.