Piłka ręczna, 2 liga. Orzeł Przeworsk pokonał SMS II Kielce, Stal II Mielec przegrała z Buskowianką [ZDJĘCIA]

Orzeł (czerwone stroje) po ciężkim meczu zainkasował komplet punktów
Orzeł (czerwone stroje) po ciężkim meczu zainkasował komplet punktów Grzegorz Kostka
Orzeł stoczył prawdziwą, zwycięską wojnę z SMS II Kielce, rezerwom Stali zabrakło sił w końcówce.

SPR Orzeł Przeworsk - SMS II Kielce 36:33 (17:17)

SPR Orzeł: Proć, Gromny – Czapka, Kuras 9, Sołek, Leja 1, Krzych 2, Gancarz, Bakowski 5, Kornafel 8 cz [60-przeszkadzanie wznowieniu gry], Rybak 4, Świerk 7, Kotowicz, Kośla cz [59-gradacja kar], Wańkowicz. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 16 i 0 min. Widzów 250.

Mimo, że gospodarze byli na plusie praktycznie przez cały mecz poza krótkim epizodem na początku drugiej połowy. Końcowe zwycięstwo przypieczętowali dopiero w ostatnich pięciu minutach, kiedy to rzucili pięć goli tracąc tylko dwa. Przewaga ta w końcówce meczu wynikała z lepszej defensywy miejscowych, zdecydowanie dłuższej ławki rezerwowych a swoje trzy grosze dorzucił również Paweł Proć, debiutujący w bramce Orła, który to popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Wcześniej Orzeł powinien wypracować sobie przewagę pozwalającą na spokojną grę, jednak popełnił masę błędów w ataku a w obronie chwilami nie potrafił znaleźć skutecznej recepty na szybko grających gości.

Stal II Mielec - Buskowianka 20:26 (11:12)

Stal II: Sarama, Witkowski – Dzierga, Rusin 6, Osmoła, Wilk, Nadzieja, Chudzik, Batko, Kilian cz [60], Jacek 1, Ziomek, Mrozik 1, Kozioł 3, Styczeń 9. Trener Marcin Basiak.

Kary: 4 i 6 min. Widzów 100.

Mielecka młodzież dzielnie walczyła do 45 minuty, kiedy to przegrywała tylko 15:16. Kolejne minuty były rozstrzygające dla meczu. Wtedy to goście zdobyli cztery bramki z rzędu i wypracowanej przewagi do końca meczu nie pozwolili już Mielczanom zniwelować. Na wyróżnienie zasłużył Rafał Styczeń zdobywca dziewięciu bramek.

Udana sobota reprezentantów Polski. Lewandowski i Milik strzelili po dwa gole, Zieliński i Grosicki z jedną bramką