Piłka ręczna. Handball JKS Jarosław przegrał po rzutach karnych w Koszalinie z Młynami Stoisław

Jarosławianki z Koszalina wracają z jednym punktem.
Jarosławianki z Koszalina wracają z jednym punktem. Handball JKS Jarosław
Z wyprawy nad morze JKS przywozi jeden punkt. Przy odrobinie szczęścia zdobycz ta mogła być lepsza.

Nowy sezon jarosławianki rozpoczęły od bramki Katarzyny Kozimur. Pierwsze minuty były bardzo nerwowe z obu stron. W 10 minucie czarno-niebieskie prowadziły 3:1. Kolejne dwie bramki zdobyły gospodynie i po kwadransie notowano remis po trzy. Niemoc w ataku jarosławianek trwała dalej, za to Marcelina Polańska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W końcu obudził się JKS, bramki Wiktorii Kostuch i Sandry Guziewicz ponownie wyprowadziły jarosławianki na prowadzenie. Miejscowe rytm złapały po dwudziestej minucie i znów doprowadziły do wyrównania. W ostatnich dziesięciu minutach nasz zespół miał spore problemy ze zdobywaniem bramek. W tym okresie do bramki rywalek trafiła tylko Julia Skubacz. Na szczęście miejscowe również nie grzeszyły skutecznością i na przerwę drużyny zeszły z bardzo niskim wynikiem 8:7.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą od bramki rozpoczęła Katarzyna Kozimur, a po trafieniu Sandry Guziewicz czarno-niebieskie znów były na prowadzeniu. Jarosławianki może i w ataku nie rzucały raz po raz, ale za to grały bardzo uważnie w defensywie. W drugiej połowie miejscowe pierwszą bramkę zdobyły dopiero po upływie 11 minut. W 42 minucie czerwoną kartką ukarana została Sandra Guziewicz i po następnych czterech minutach Młyny doprowadziły znów do wyniku remisowego. Na szczęście znów trafiła Julia Skubacz i Wiktoria Kostuch ponownie dając prowadzenie naszemu zespołowi. Końcówka była bardzo emocjonująca. Wygrać w regulaminowym czasie mogła jedna jak i druga drużyna. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne. W karnych lepsze o jedną bramkę były miejscowe i to one zgarnęły dodatkowy punkt.

Młyny Stoisław Koszalin – Handball JKS Jarosław 17:17 (8:7) k. 7:6

Młyny: Ivanytsia, Filończuk - Bayrak 1, Jura, Urbaniak 1, Mączka 4, Męczkowska, Haric, Choromańska, Koper, Kubisova 3, Nowicka, Stokowiec 4, Szajek 1, Polańska 3. Trener Krzysztof Przybylski.

Handball JKS: Musakova, Kubisztal, Kordowiecka – Szczotka, Guziewicz 2 cz [42-faul], Byzdra, Matuszczyk 2, Skubacz 4, Hawryluk, Kostuch 7, Luberecka, Strózik, Kozimur 2. Trener Michał Kubisztal.