PKO Ekstraklasa. PGE Stal Mielec lepsza od Radomiaka. Zobacz zdjęcia i bramki

Marcin Jastrzębski
PAP/Darek Delmanowicz
Piłkarze PGE Stali Mielec pokonali na własnym boisku Radomiaka Radom 2:0 w meczu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Radomiak przyjechał do Mielca podbudowany ostatnimi dwoma zwycięstwami: z Pogonią Szczecin i Wartą Poznań. Było to szczególne spotkanie dla Krystiana Getingera. 34-letni wychowanek Stali rozgrywał swoje setne spotkanie na poziomie ekstraklasy w biało-niebieskich barwach. Stalowcy nie zamierzali oddawać pola przyjezdnym. Często chcieli odzyskać piłkę na połowie rywala. Groźnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Piotr Wlazło. Radomiak umiał odpowiedzieć. Sprzed pola karnego uderzał Rafał Wolski i niewiele brakowało a piłka, po rykoszecie, wpadłaby do siatki.

Mielecki zespół wyszedł na prowadzenie w 22. minucie gry. Rzut wolny z około 40. metrów wykonał Krystian Getinger, a spod krycia obrońców Radomiaka uciekł Bert Esselink i Holender zdobył swojego pierwszego gola w barwach Stali.

Drugie trafienie dla mieleckiej drużyny to popis Łukasza Gerstensteina. Młodzieniec wypożyczony ze Śląska Wrocław najpierw wywalczył piłkę na swojej połowie, a następnie zakończył kontrę Stali skutecznym uderzeniem po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów.

Początek drugiej połowy należał do Radomiaka, który, chcąc walczyć o choćby punkt, musiał odważnie ruszyć do ataków. Kochalski musiał mieć się na baczności, miał też kilka ważnych interwencji.

Mielecki zespół swoich szans szukał w kontrach. Po zgraniu Kaia Meriluoto blisko uprzedzenia bramkarza Radomiaka był Krzysztof Wołkowicz. Za moment klasę pokazał Kochalski, który zapobiegł stracie bramki chwilę po strzale z trzech metrów autorstwa Leonardo Rochy.

Do ostatniego gwizdka sędziego goście szukali swoich okazji, ale PGE Stal nie popełniła błędu i zasłużenie zgarnęła trzy punkty.

PGE Stal Mielec – Radomiak Radom 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Esselink 23, 2:0 Gerstenstein 45+6.

PGE Stal: Kochalski – Esselink (90 Leandro), Matras, Ehmann – Gerstenstein - (67 Stępień), Wlazło, Trąbka (75 Wołkowicz), Hinokio (75 Guillaumier), Getinger – Domański – Szkurin (66 Meriluoto). Trener Kamil Kiereś.

Radomiak: Posiadała – Grzesik, Rossi, Cichocki (63 Cestor), Abramowicz, L. Semedo, Donis (53 Alves), Luizao, Wolski (63 Rocha), E. Semedo (46 Castaneda), Henrique. Trener Constantin Gâlcă.