PlusLiga Kobiet. Stal wygrała z Calisią

Tomasz Leyko
Przed meczem siatkarki obydwu drużyn oraz sędzia sekretarz Olga Kwiecień otrzymały kwiaty z okazji jutrzejszego dnia kobiet. Na tym jednak uprzejmości się skończyły.
Stal Mielec pokonala KaliszMecz PlusLigi siatkówki kobiet: Stal Mielec - Calisia Kalisz 3:1

Stal Mielec pokonała Kalisz

Mielczanki w pierwszych dwóch setach zdecydowanie przeważały nad kaliszankami. Pod koniec pierwszej partii rywalki tylko na chwilę zniwelowały stratę z 17:10 do 20:17. O czas poprosił Wiesław Popik i wszystko wróciło do normy.

W II Secie Calisia po raz ostatni wygrywała 13:12, potem znów do akcji wkroczyła Dorota Ściurka z Katarzyną Zaroślińską. Wtórowała jej Agata Wilk.

W III secie od początku rej wodziły kaliszanki. Było już 10:18 i 13:20. Niewiele brakowało a ambitna pogoń Stali przyniosłaby skutek. Mielczanki doprowadziły do gry na przewagi, ale w końcówce więcej szczęścia miała Calisia.

Stal pokazała sportową złość w 4 secie. Mielczanki rozjechały Calisię niczym walec pozwalając rywalkom na zdobycie 13 małych punktów.

W rywalizacji play-out 1-0 dla Stali, gra toczy się do 4 zwycięstw, następny mecz 21.03 w Kaliszu.
STAL MIELEC - CALISIA KALISZ 3:1 (25:18, 25:20, 24:26, 25:13)

STAL: Ordak, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Ściurka, Wilk, Banecka (Libero) oraz Łukaszewska, Niedźwiecka.
CALISIA: Godos, Sieradzan, Toborek, Wojcieska, Woźniakowska, Chojnacka, Kueh-Jarek (Libero)
SĘDZIOWALI Tomasz Janik i Marcin Herbik (Warszawa) MVP MECZU Małgorzata Skorupa (Stal) WIDZÓW 1200