Pod Żukowem odbył się XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników [WIDEO]

Stanisław Sowa
Start do tzw. Biegu Gwiazd na dystansie 2 km, w którym wystąpili amatorzy narciarstwa biegowego. Stanisław Sowa
Około 150 narciarzy rywalizowało wczoraj na trasach XXVII Bieszczadzkiego Biegu Lotników w Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych.

Bieg główny, mężczyzn na dystansie 15 km, ukończyło ok. 100 zawodników. Zwyciężył Bogusław Gracz ze Skawy w woj. małopolskim, uzyskując czas 43 min. 35,8 sek.

Drugie miejsce wywalczył Robert Faron, reprezentant LKS Witów Mszana Dolna (Małopolska). Jako trzeci zameldował się na mecie Oleksandr Chenikalo z Ukrainy.

W biegu kobiet na 7,5 km triumfowała Marcela Marcisz, reprezentantka Polski z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Przybiegła na metę w czasie 23 min. 16,9 sek. 4 min. później finiszowała Izabela Marcisz (MKS Ustrzyki Dolne). Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Fundanicz z Ustrzyk Dolnych.

Rywalizacja przebiegała na trasach narciarskich z homologacją FIS, które prowadzą zalesionymi stokami pasma Żukowa. Organizatorzy musieli się sporo napracować, by mógł odbyć się bieg główny.

- Warunki nie były łatwe, bo miejscami brakowało śniegu. Ale najważniejsze, że zawody się odbyły. W innych regionach Polski odwoływane są biegi narciarskie, więc tym większa satysfakcja, że u nas jednak się udało - podsumowuje Stanisław Nahajowski, komandor biegu, zasłużony działacz Polskiego Związku Narciarskiego, animator narciarstwa biegowego w naszym regionie.