sportowy
  Podkarpacka Nike 2017. Stal Mielec ma monopol na nagrody,...

  Podkarpacka Nike 2017. Stal Mielec ma monopol na nagrody, ale prawdziwą furorę zrobiła Ania Skrzypczyk z Beniaminka Krosno

  Miłosz Bieniaszewski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tak się prezentowali laureaci plebiscytu Podkarpacka Nike

  Tak się prezentowali laureaci plebiscytu Podkarpacka Nike ©Krzysztof Kapica

  Trzy nagrody w XVI edycji Plebiscytu Podkarpacka Nike zgarnęła Stal Mielec. Do tego zwyciężył również jej sponsor - PGE.
  Tak się prezentowali laureaci plebiscytu Podkarpacka Nike

  Tak się prezentowali laureaci plebiscytu Podkarpacka Nike ©Krzysztof Kapica

  Mateusz Cholewiak, zawodnik Stali Mielec został wybrany przez kapitułę Plebiscytu Podkarpacka Nike Piłkarzem Roku 2017. Do Mielca pojechały również statuetki dla trenera Zbigniewa Smółki, a także całej drużyny. Nagrody odbierali w ich imieniu Mieczysław Indyk, skarbnik Stali oraz rzecznik prasowy Przemysław Cynkier. Wszystko dlatego, że mielczanie są obecnie na obozie w Turcji. Jakby tych wyróżnień było mało to w kategorii Sponsor Roku najlepsza okazała się firma PGE, wspierająca właśnie mielecki klub. Mielczanie wyrastają więc na prawdziwego monopolistę, bo przypomnijmy, że przed rokiem również zgarnęli sporą część nagród.

  W pozostałych kategoriach była już większa różnorodność. Piłkarką Roku okazała się Patrycja Motyka z Sokoła Kolbuszowa Dolna, a Trenerem Wychowawcą Młodzieży został wybrany Grzegorz Cyboroń (DAP Dębica), dla którego była to już szósta nominacja w plebiscycie.

  - Wychodzi więc na to, że jestem trenerem na szóstkę - uśmiechał się. Miał powody do zadowolenia, bo z tego, co mówił unormowała się jego sytuacja domowa. - Odkąd żona zaczęła jeździć z naszym synem na mecze, to zrozumiała mnie i jesteśmy normalną rodziną - żartował.

  Odkryciem Roku - Młodzieżowcem Roku został już były piłkarz Siarki Tarnobrzeg Mateusz Czyżycki, który teraz będzie walczyć z Odrą Opole o awans do ekstraklasy. Nagrodę główną dla Futsalowego Zawodnika Roku otrzymał natomiast Bartłomiej Przybyło z Heiro Rzeszów, dla Samorządowca Roku Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza i wreszcie Działaczem Roku wybrano prezesa LKS-u Pisarowce Jerzego Domaradzkiego.

  - Zawsze cieszy, jak ktoś docenia takich wariatów, jak ja - śmiał się.

  W trakcie części oficjalnej, którą poprowadzili Grzegorz Leśniak i Katarzyna Szewerniak uhonorowano również specjalnymi nagrodami byłych reprezentantów Polski i po prostu świetnych piłkarzy Grzegorza Lato i Jana Domarskiego oraz Bogdana Zająca, asystenta Adama Nawałki w reprezentacji Polski. Największe brawa zebrała jednak Ania Skrzypczyk, najmłodszy uczestnik gali, która odbyła się w Hotelu Łańcut.

  Młoda zawodniczka Beniaminka Krosno nazywana jest „Lewandowskim w spódnicy” i ma już za sobą testy w niemieckim VFL Wolfsburg, jednej z najlepszych kobiecych drużyn w Europie. Ania w trakcie całej gali cieszyła się nie mniejszą popularnością niż Bogdan Zając i wielu chciało sobie z nią zrobić zdjęcie. Jak sama przyznała jej idolem wcale nie jest jednak „Lewy”, a starsze koleżanki Ewa Pajor i Agata Tarczyńska. Obie reprezentują - oczywiście - barwy „Wilków” z Wolfsburga.

  Piłkarka Beniaminka otrzymała kilka upominków, w tym koszulkę reprezentacji Polski z nr 10 i swoim nazwiskiem. Specjalnie dla niej jeden z utworów zagrał zespół Czerwone Gitary, który dał wspaniały koncert.

  - Tak się składa, że moja córka również ma na imię Anna, a jak wiadomo mam na nazwisko Skrzypczyk - powiedział ze sceny Jerzy Skrzypczyk, perkusista i lider zespołu.

  Wśród zaproszonych gości nie brakowało najważniejszych ludzi polskiej piłki, żeby wspomnieć tylko wiceprezesów Cezarego Kuleszę i Andrzeja Padewskiego, czy członków zarządu PZPN Henryka Kulę i Radosława Michalskiego. Był również Janusz Basałaj, przewodniczący Komisji ds. Mediów i Marketingu PZPN oraz Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN, który okazał się świetnym tancerzem. Obecni byli także przedstawiciele władz naszego województwa, posłowie i senatorowie. Łącznie na gali bawiło się blisko 500 osób.

  Po części oficjalnej mogła się zacząć zabawa, która trwała do białego rana, a kiedy ostatni goście opuszczali gościnne progi Hotelu Łańcut było już jasno od dłuższej chwili.

  - Jak coś to hotel mamy zarezerwowany na trzy dni, a więc można się śmiało bawić do poniedziałku - uśmiechał się Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!