Pogoń Leżajsk mogła wygrać w Malawie

Przemysław Markocki
Piłkarze Strumyka Malawa (niebiesko-białe stroje) uratowali remis z Pogonią Leżajsk w ostatnich sekundach meczu. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
- Strumyk w IV lidze zaczyna powoli wysychać - podsumował spotkanie jeden z kibiców. Coś w tym musi być, bo malawianie nie wygrali już od pięciu spotkań.
Strumy Malawa (bialo-niebieskie stroje) zremisowal z Pogonią Lezajsk 2-2.

Strumyk Malawa - Pogoń Leżajsk

Piłkarze Pogoni od początku zaatakowali i szybko udało im się osiągnąć przewagę, jednak to gospodarze pierwsi mogli cieszyć się z bramki.

W 29. minucie po kontrze i podaniu Marcina Pietraszka nogę do piłki przyłożył Krzysztof Blim dając prowadzenie Strumykowi.

Niespełna trzy minuty później mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Szmuc, a Łukasz Szczepański interweniował na tyle niepewnie, że Paweł Klimek zdołał głową wcisnąć piłkę do siatki.

W końcówce pierwszej połowy, po błędzie defensywy malawian, doskonałą okazję zmarnował Tomasz Warzocha, który z bliska minimalnie chybił.

W doliczonym czasie gry po identycznej akcji nie pomylił się już Szmuc, dając "Piwoszom" prowadzenie do przerwy.
Po zmianie stron goście bezpiecznie bronili wyniku i kontrolowali grę, a Strumyk nie potrafił przebić się przez ich szczelną defensywę.

Prawdziwe oblężenie bramka Adriana Rauzy przeszła dopiero w końcówce meczu. W 88. minucie bliski szczęścia był Marek Antkiewicz, który trafił w poprzeczkę.

Decydująca akcja miała jednak miejsce już w doliczonym czasie gry. Do rzutu wolnego na 18-metrze podszedł wprowadzony po przerwie Przemysław Nycz i uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

STRUMYK MALAWA - POGOŃ LEŻAJSK 2-2 (1-2)

1-0 Blim (29, asysta Pietraszka), 1-1 Klimek (32-głową, dobitka po rzucie wolnym Szmuca), 1-2 Szmuc (45, podanie K. Padiaska), 2-2 (90+1, strzał z rzutu wolnego z 18 metrów)

STRUMYK: Szczepański - Bieda (83. S. Kuczma), Wałek, Mazurkiewicz, D. Kuczma (46. Nycz) - Machniak, Kurosz, Ł. Kuczma (46. Siciarz), Pietraszek (73. Pikus) - Blim, Antkiewicz.
POGOŃ: Rauza - Krawczyk, Rogala, Herdyna (87. Krasowski), S. Padiasek - K. Padiasek, Kędzierski (65. Kaszowski), Warzocha, Błotni - Szmuc, Klimek (79. Misiąg).
SĘDZIOWALI Marek Głowacki oraz Leszek Żegleń i Rafał Zabawski (Ropczyce). ŻÓŁTE KARTKI: Kędzierski - Machniak. WIDZÓW 500.