NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Politechnika Rzeszowska i G2A będą współpracować

  Politechnika Rzeszowska i G2A będą współpracować

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Nowiny

  Współpraca ma posłużyć lepszemu przygotowaniu absolwentów Politechniki Rzeszowskiej do pracy na rynkach nowoczesnych technologii.
  PRz i G2A podpisały dziś list intencyjny o współpracy. Obejmie ona m.in. prowadzenie wspólnych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów dla studentów, umożliwi młodym ludziom i pracownikom uczelni dostęp do laboratoriów G2A. Oznacza również wspólną opiekę merytoryczną i prowadzenie prac dyplomowych: inżynierskich, magisterskich, doktorskich studentów w zakresie tematów zaproponowanych przez G2A i zaakceptowanych przez uczelnię.

  Studenci będą mogli odbywać atrakcyjne praktyki i staże, a w przyszłości starać sie o pracę w G2A. - Cieszę się na to partnerstwo, naprawdę chcemy zrobić tutaj wiele dobrego - podkreśla Bartosz Skwarczek, prezes G2A. - Chcemy sprawić, by studenci na miejscu mieli dostęp do nowych technologii a nie musieli w tym celu latać aż za ocean. Pokazywać im, co dzieje się na świecie oraz inspirować.

  Dodaje, że współpraca zacznie się od wyposażenia przez nich laboratorium. W najnowocześniejszej klasy sprzęt do rzeczywistości wirtualnej. Dziś firma przekazała politechnice okulary do rzeczywistości wirtualnej - oculus rift.

  G2A znana jest z najszybciej rozwijającej się platformy aukcyjnej online, na której użytkownicy mogą wystawiać kody do gier i inne produkty cyfrowe. Firma rozwija wiele innych produktów, jak G2A Pay - system płatności umożliwiający szybką zapłatę na całym świecie, G2A Shield - konto premium dla stałych użytkowników, G2A 3D i 3D Plus - projekty związane z wydrukami 3D, Blunt Force - gra VR, G2A Gear - strefa z odzieżą i gadżetami. Prezes mówi, że znacząca część ok. 700 - osobowej załogi stanowią osoby z Rzeszowa, a na pokładzie mają w sumie pracowników ponad 30 narodowości.

  W ostatnim czasie PRz podpisała kilka ważnych umów o współpracy, m.in. B&P Engineering (zajmującą się głównie wytwarzaniem wysokiej jakości urządzeń i kompletnych linii technologicznych do produkcji soków i koncentratów owocowych) i Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!