Polonia Przemyśl nie traci u siebie punktów. "Przemyska Barcelonka" ograła Wisłok Wiśniowa 1:0

Wacław Burzmiński
Michał Szpakowski (po lewej) dał Polonii zwycięstwo.
Michał Szpakowski (po lewej) dał Polonii zwycięstwo. Łukasz Solski
Dzięki bramce Michała Szpakowskiego, Polonia Przemyśl wygrała z Wisłokiem Wiśniowa 1:0.

Gospodarze przedłużyli passę zwycięskich pojedynków przed własną widownią, ale tym razem wygrana nie dostała się im łatwo. Przyjezdni potwierdzili, że grają solidnie w obronie, zagęszczając dostęp do własnej bramki, a w przodzie potrafią zagrozić, chociaż nie preferują kontrataków.

Zanim padł jedyny gol, inicjatywa należała do Wisłoka. Już w 6. minucie mocno strzelił Maksymilian Maik, piłkę z trudem odbił Piotr Lipka, a dobitka Dawida Zimnego powędrowała tuż nad poprzeczką.

Potem bramkarza miejscowych niepokoił dwukrotnie Waldemar Złotek oraz Dawid Guzek i ponownie Zimny. Polonia nie potrzebowała aż tylu prób, aby otworzyć wynik. Na początku trzeciego kwadransa Paweł Piątek dograł piłkę Michałowi Szpakowskiego, a ten z ok. 12. metrów we wzorowy sposób skierował ją w dolny róg bramki. Niewiele brakowało, żeby pięć minut potem „Szpaku” mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, a tuż przed przerwą bardzo bliski celu był Roman Worobiej.

Gdy w 59. min. Kaszuba sfaulował Mateusza Wanata i sędzia podyktował rzut karny, sympatycy „Przemyskiej Barcelony” mocno wierzyli, że Piątek go wykorzysta i podwyższy wynik. Jednak 22-letni golkiper gości nie dał się pokonać, po czym sparował jeszcze trzy dobitki. W ostatnich 20. minutach obie ekipy miały jeszcze okazje do zmiany wyniku. W Polonii dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystał Piątek, po jednej Wanat i Kuźniar, a już w przedłużonym czasie „główka” Pawła Sedlaczka otarła się o poprzeczkę. Do remisu mogli doprowadzić w 71. min. Złotek i w 89. Kacper Sokołowski.

Polonia Przemyśl - Wisłok Wiśniowa 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Szpakowski 31.

Polonia: Lipka 6 – Kocój 6, Kuźniar 7, Sobol 7, Stysiał 5 – Worobiej 7, Kazek 6, Bańka żk 5, Wanat 7 – Szpakowski 7 (87 Głuszko), Piątek 5 (78 Sedlaczek). Trener Paweł Załoga.

Wisłok: Kaszuba 8 – Lelek 6, Kozubek 6 Cyran żk 6, Boruta 5, Kopeć 6 (72 Sokołowski) – Guzek 5, Borowczyk 6, Zimny 6, Maik żk 6 – Złotek 5. Trener Krzysztof Korab.

Sędziował Charchut 8 (Rzeszów). Widzów 120.