Polonia Przemyśl pokonała Stal Mielec

Wacław Burzmiński
W meczu nie brakowało zaciętej walki. Na czerwono Polonia, na niebiesko Stal.
W meczu nie brakowało zaciętej walki. Na czerwono Polonia, na niebiesko Stal. fot. Dariusz Delmanowicz
Polonia Przemyśl po ciekawym pojedynku pokonała Stal Mielec. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego wieloletniego prezesa i działacza Polonii, Jerzego Miśkiewicza.

POLONIA - EREM MRÓWKA PRZEMYŚL - STAL MIELEC 3-1 (1-0)

1-0 W. Jaroch (34, z półwoleja, asysta Gosy), 2-0 W. Jaroch (58, głową, po rzucie wolnym Załogi), 3-0 Gwóźdź (61, podanie W. Jarocha), 3-1 Stępień (84, głową, w zamieszaniu podbramkowym).

POLONIA: Mazur - Sywyj, Smaliuch , Załoga, Hrynyszyn - Wanat, Riabyj, Gwódź, Gawłowski - Gosa, W. Jaroch.

STAL: Daniel - Podstolak, Kościelny, Pydych, Kołacz - Skiba (46. Domański), Świechowski, Ryniewicz (64. Góra), Cisło (55. Miazga) - Buczyński (60. Stępień), Kamiński.

SĘDZIOWALI Tomasz Szewczyk oraz Henryk Białek i Tomasz Borkowski (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: W. Jaroch - Kościelny. WIDZÓW 300.

- To zwycięstwo dedykujemy naszemu zmarłemu kilka dni temu prezesowi Jerzemu Miśkiewiczowi - powiedział po meczu kapitan polonistów Paweł Załoga. Nie przyszło ono łatwo.

Do przerwy sąsiadujące ze sobą na dole tabeli drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale. Gospodarze skutecznie - w 34. min Arkadiusz Gosa posłał piłkę w pole karne, a najstarszy na boisku, 39-letni "Waldi", pięknym półwolejem skierował ją do siatki.