Polscy wózkarze przegrali w ćwierćfinale

Mateusz Filipski sporo trafiał, ale nie uchroniło to Polski od wyraźnej porażki. Krzysztof Kapica
Polscy wózkarze nie zdobędą medalu na londyńskiej paraolimpiadzie. Nasz zespół w ćwierćfinale uległ faworyzowanej Australii 53:76.

Drużyna z Antypodów to mistrz świata i przebieg meczu niespodzianką nie był. Polska, czwarta ekipa mistrzostw Europy, już w I kwarcie znalazł się w odwrocie i traciła po 10 minutach 15 punktów. Rzeszowianin Mateusz Filipski dawał się we znaki rywalom, ale było to za mało. W ostatniej kwarcie naszym brało już mocy.

Tak po prawdzie los naszych wózkarzy dopełnił się, gdy po dwóch wygranych, przegrali 3 kolejne mecze w grupie. To zepchnęło nasz team na 4 miejsce, co oznaczało konieczność gry z faworytem paraolimpiady.

Wynik: Polska - Australia 53:76 (11:26, 17:13, 18:21, 7:16).

Punkty dla Polski: Gorzkowicz 0, Filipski 26, Macek 0, Wiśnik 0, Pietrzyk 2, Wróbel 4, Bandura 0, Łuszyński 10, Balcerowski 4, Mosler 5, Darnikowski 0, Cyrul 2. Pozostałe wyniki ćwierćfinałów: Niemcy - USA 46:57, Turcja - Wielka Brytania 70:75, Kanada - Hiszpania 77:51.