Polska awansowała na igrzyska w Rio de Janeiro

Miłosz Bieniaszewski
Polacy zrobili swoje i po wygranej z Wenezuelą zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie Andrzej Banaś
Polscy siatkarze pewnie pokonali Wenezuelę, a to oznacza, że zagrają w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Polacy, aby awansować na igrzyska w ostatnich trzech meczach turnieju rozgrywanego w Japonii potrzebowali jednej wygranej. Sięgnęli po nią już dzisiaj i zapewnili sobie awans.

Nasi siatkarze nie mieli żadnych kłopotów z pokonaniem zdecydowanie niżej notowanych Wenezuelczyków.

W pierwszej partii szybko wyszli na prowadzenie (12:7), a moment nerwowości pojawił się jedynie w końcówce seta, kiedy rywale zbliżyli się na jeden punkt (21:20). Polacy szybko jednak wrócili na właściwe tory i postawili kropkę nad "i".

W kolejnych dwóch odsłonach Wenezuela już nam nawet na moment nie zagroziła. W II secie było 8:4, 17:12, 23:14. W kolejnym nasi rywale trzymali się jedynie na początku, ale już na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili prowadząc 8:6. Polska stopniowo powiększała przewagę (15:11, 17:11) i jasnym było, że nic im wygranej nie odbierze. Po ostatnim punkcie mogli odtańczyć taniec radości. Długa droga do Rio dobiegał końca...

Jutro w turnieju jest dzień przerwy, a w sobotę zagramy z Iranem. Na koniec Polacy zmierzą się natomiast z Australią. te mecze można już jednak będzie potraktować, jako początek przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Polska - Wenezuela 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

Polska: Łomacz, Kubiak, Kłos, Kurek, Buszek, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Bieniek. Trener: Stephane Antiga.

Wenezuela: Carrasco, Gonzalez, Valencia, Pinerua, Salerno, Quijada, Mata (libero) oraz Paez, Emerson, Rojas, Rivas. Trener: Vincenzo Nacci.