Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok nie dał rady liderowi

Ciarko STS wyraźnie uległ u siebie zespołowi z Krakowa
Ciarko STS wyraźnie uległ u siebie zespołowi z Krakowa Tomasz Sowa
Nie udał się hokeistom Ciarko STS Sanok niedzielny mecz z Comarch Cracovią.

Cracovia to aktualny wicelider i w niedzielę pokazali, że są wyżej w tabeli. W 12. minucie wykorzystali przewagę i wyszli na prowadzenie. Sanoczanie mieli swoje sytuacje, ale byli nieskuteczni, a bardzo dobrze też w bramce krakowian dysponowany był Pieriewozczikow.

Cracovia tym czasem robiła cały czasa swoje i sukcesywnie powiększała swoją przewagę.

Miejscowy zespół zdołał strzelić tylko jednego gola za sprawą Jakuba Bukowskiego, który trafił dopiero trzy minuty przed końcem spotkania.

Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 1:3

Tercje: 0:2, 0:1, 1:0.

Bramki: 0:1 Shirley 13-w przewadze (asysty: Dudaš, Woroszyło), 0:2 Kapica 18 (Němec, Gosztyła), 0:3 Dudaš 27 (Jacenko, Kapica), 1:3 Bukowski 57 (Sawicki, Marva).

STS Sanok: Spěšný - Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Pavúk; Sawicki, Tamminen, Hiltunen - Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski - Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz, Filipek. Trener Marek Ziętara.

Cracovia: Pieriewozczikow - Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica - Dudaš, J. Müller; Csamangó, Kamiński, Brynkus - Gosztyła, Kinnunen; Shirley, Jacenko, Woroszyło - Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia oraz Jaracz. Trener Rudolf Roháček.

Kary 8-8. Strzały 26-22. Widzów 1500.