Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok pokonał u siebie lidera Re-Plast Unię Oświęcim

Hokeiści Ciarko STS-u wygrali z Unią w karnych
Hokeiści Ciarko STS-u wygrali z Unią w karnych Tomasz Sowa
Ciarko STS Sanok po bardzo wyrównanym meczu pokonał faworyzowaną Re-Plast Unię Oświęcim.

Zaczęło się dosyć spokojnie - obie strony grały bardzo uważnie. Bramkarz sanoczan Dominik Salama po raz pierwszy interweniował dopiero w 8. minucie. Mimo wszystko żadne gole nie padły. Na początku II tercji z prowadzenia (choć bardzo krótko) cieszyli się gospodarze. Po wyrównaniu Unia grała trochę lepiej, ale dobrze bronił Salama. Gole nie padły również w III tercji oraz potem w dogrywce, a jedynym graczem, który wykorzystał rzut karny był Sami Tamminen i miejscowi cieszyli się z wygranej.

Ciarko STS Sanok - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 1:0)

Bramki: 1:0 Tamminen 21 (asysta: Karlsson), 1:1 Rogow 22 (Krzemień).

Sanok: Salama - Piippo, Jekunen; Sawicki, Mocarski, Bukowski - Marva, Karlsson; Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Rąpała, Florczak; Bielec, Wilusz, Filipek - Biłas, Olearczyk; Sienkiewicz, Bar, Biały. Trener: Miika Elomo.

Unia: Saunders - Stasienko, Orłow, Apalkow, W. Strielcow , A. Strielcow - Glenn, Paszek, Dziubiński, Rollin Carlsson, Da Costa - Rogow, Bezuška, Kowalówka, Krzemień, Oriechin oraz Noworyta, Noworyta, Wanat, Kot. Trener: Tom Coolen.

Kary: 8-8. Strzały: 29-36. Widzów: 1600.

POZOSTAŁE WYNIKI: Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:4; KH Energa Toruń - GKS Katowice 2:0; Zegłębie Sosnowiec - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2.