Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok wygrał wyjazdowy pojedynek z Tauron Podhalem Nowy Targ

Tomasz Sowa
Mimo początkowych problemów zespół Ciarko STS Sanok pokonał na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ.

Zaczęło się trochę niespodziewanie, bo gospodarze prezentowali się lepiej, a wynikało to głównie z faktu, iż sanoczanie łapali dużo kar. Miejscowi jedną z takich sytuacji wykorzystali i objęli prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca pierwszej tercji. W kolejnej odsłonie wszyscy zobaczyli już jednak zupełnie inny zespół Ciarko STS-u. Już w 22. wyrównał Sawicki, a kilka minut później przyjezdni dwukrotnie wykorzystali fakt, iż grali w przewadze i odskoczyli już na dwie bramki.

Potem jednak jeszcze na moment poderwali się gospodarze i po kontaktowym golu różne scenariusze wydawały się możliwe. Wygraną jednak szybko miejscowym z głowy wybił Jakub Bukowski, który zdobył dwa kolejne gole i zakończył spotkanie z hat trickiem (już trzecim w tym sezonie).

Tauron KH Podhale Nowy Targ - Ciarko STS Sanok 2:5

Tercje: 1:0, 1:4, 0:1.

Bramki: 1:0 Bochnak 11-w przewadze (asysty: Kapica, Bryniczka), 1:1 Sawicki 22 (Henttonen, Biłas), 1:2 Tamminen 26-w przewadze (Bukowski, Sawicki), 1:3 Bukowski 27-w przewadze (Mokszancew, Sawicki), 2:3 Sulka 30 (Kapica), 2:4 Bukowski 38 (Mokszancew, Karlsson), 2:5 Bukowski 40 (Sawicki, Mocarski).

Podhale: Bizub - Tomasik, Kamieniecki; Worwa, Neupauer, Siuty - Volráb, Mrugała; Wsół, Bryniczka, Jarczyk - Wsół, Sulka; Bochnak, Kapica, Soroka. Trener: Andriej Gusow.

Sanok: Salama - Jekunen, Marva; Henttonen, Mocarski, Bukowski - Karlsson; Rąpała, Sawicki, Tamminen, Mokszancew - Florczak, Biłas; Sienkiewicz, Wilusz, K. Filipek - Bielec, Bar, Biały. Trener: Miika Elomo.

Kary: 6-10. Strzały: 30-26. Widzów: 250.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:1; Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 2:3k; GKS Tychy - JKH Jastrzębie 3:4.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani