Polska Hokej Liga. Zespół Ciarko STS Sanok wyraźnie przegrał na wyjeździe z GKS-em Tychy

Tomasz Sowa
Nie udało się zespołowi Ciarko STS Sanok powtórzyć sukcesy z 19. kolejki i pokonać GKS Tychy - tym razem zdecydowanie lepsi byli aktualnie mistrzowie Polski.

W listopadzie zespół Ciarko STS Sanok zdołał pokonać GKS Tychy 3:1, ale tym razem na lodzie dominowali zdecydowanie gracze GKS-u Tychy. Już w 6. minucie miejscowi objęli prowadzenie po strzale Szymona Marca, a potem w pierwszej tercji zdobyli jeszcze kolejne dwa gole. Następna odsłona przyniosła GKS-owi następne dwie bramki, a na koncie sanoczan wciąż nie było żadnej.

Ostatnia odsłona nie przyniosła już żadnych goli, a więc tym razem sanoczanie musieli pogodzić się z wyraźną porażką. O zdecydowanej przewadze gospodarzy świadczy chociażby różnica w liczbie oddanych strzałów - GKS uderzał na bramkę Spesnego aż 52 razy, a zespół z Sanoka ponad dwa razy mniej!

GKS Tychy - Ciarko STS Sanok 5:0

Tercje: 3:0, 2:0, 0:0.

Bramki: 1:0 Marzec 6 (asysta: Dupuy), 2:0 Wronka 13 (Novajovsky), 3:0 Gruźla 14 (Seed), 4:0 Cichy 25 (Martin), 5:0 Mroczkowski 32 (Cichy).

Ciarko: Spesny - Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Wilusz, Skokan - Kameneu, Piippo, Elo, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Florczak, Bukowski, Witan, Filipek - Łyko, Gnida, Dobosz. Trener Marek Ziętara.

Kary: 10-8. Strzały: 52-24.