Polska Liga Koszykówki na Wózkach: OrtoRes Start Rzeszów wygrywał w Łodzi

Rzeszowska drużyna zdobyła w Łodzi komplet punktów.
Rzeszowska drużyna zdobyła w Łodzi komplet punktów. Krzysztof Łokaj
OrtoRes Start w 3. kolejce dwa razy wygrał w Łodzi z tamtejszym ŁTRSN-em. Pewne problemy rzeszowianie mieli w pierwszym meczu.

Nasz zespól zagrał prosto po podróży. Nie wydawał się to problem przez pierwsze 20 minut. Wicemistrz Polski kontrolował sytuację i zbudował do przerwy 10 punktów przewagi (30:20). Po zmianie stron łodzianie wyszli na boisko zmobilizowani, poprawili skuteczność i ich straty przed 4 kwartą wynosiły tylko 5 "oczek". Zespół z Rzeszowa nie pokpił jednak sprawy, w ostatnich minutach powstrzymał napór rywali, wygrywając ostatecznie 59:52
W spotkaniu nr 2 emocje się skończyły po drugiej kwarcie. OrtoRes Start wygrała ja 20:6, prowadził po 20 minutach 40:23 i było jasne, że dopnie celu (64:47).

- W sumie mecze bez większej historii. Może trochę się męczyliśmy w pierwszym pojedynku, ale wielkiego zagrożenia przegraną tak naprawdę nie było - ocenia Jan Cyrul, kapitan naszej ekipy.

Wyniki: I liga, ŁTRSN - OrtoRes Start 52:59 (11;16, 9:14, 19:14, 13:15) i 47:64 (17:20, 6:20, 17:12, 11;12)
Punkty dla Rzeszowa; Wróbel 4 i 5, Dacyna 2 i 2, Pawełko 5 i 10, Mytych 0 i 2, Cyrul 17 i 17, Garstka 12 i 6, Mosler 14 i 22, Garbacz 0 i 0, Wrona 5 i 0.