Polska wygrała z Chorwacją

Tomasz Leyko
Choć był to mecz towarzyski ostrych starć nie brakowało
Choć był to mecz towarzyski ostrych starć nie brakowało Tomasz Leyko
W Kielcach reprezentacja Polski, grająca w niemal najmocniejszym składzie pokonała po emocjonującym meczu Chorwatów 25-24.

POLSKA - CHORWACJA 25-24 (10-15)

POLSKA: Szmal, Malcher - Jaszka 3, Kuhczyński 1, Jachlewski, Bielecki 1, Żółtak, B. Jurecki 3, M. Jurecki 5, Tłuczyński 7, M. Lijewski 3, Krieger, Orzechowski 2, Adamuszek, Przysiek, Zaremba.

CHORWACJA: Vukas, Pesic, Sego - Kovacevic, Maric 2, Duvnjak 9, Horvat 5, Spelic, Valcic 2, Strlek 3, Cupic, Musa, Blazevic, Banic 1, Bogunovic.

SĘDZIOWALI: Vladimir Canda i Peter Brunovsky (Słowacja) KARY 6 i 8 minut WIDZÓW 4200

To miał być rewanż za ostatnie mistrzostwa Europy. Niestety w składzie biało-czerwonych zabrakło m.in. Krzysztofa Lijewskiego, Damiana Wleklaka i Artura Siódmiaka. Chorwaci choć awizowali przyjazd w najsilniejszym składzie, ale ostatecznie z gwiazd przyjechali tylko Cupic i Duvnjak.

Mimo tego to Chorwaci dominowali w I połowie pojedynku. Polacy poruszeni byli ciężką kontuzją Karola Bieleckiego, który w starciu z jednym z Chorwatów doznał poważnej kontuzji oka i prosto z hali odwieziony został do szpitala.

Chorwaci wykorzystali chwilowy brak koncentracji w odskoczyli na pięć bramek. Druga połowa to konsekwentne odrabianie strat przez biało-czerwonych. Polacy dopięli swego w końcówce (21-21). Ważne bramki rzucili rutyniarz Bartosz Jurecki i stawiający pierwsze kroki w kadrze Robert Orzechowski.

W ostatnich minutach przy ogłuszającym dopingu publiczności odskoczyli na dwie bramki nie pozwolili wydrzeć zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem w zespole gości wybrano Domagoja Duvnjaka, w polskiej drużynie wyróżniono bramkarza Sławomira Szmala. Drugi mecze tych zespołów w niedzielę na warszawskim Torwarze.