Porażka Ciarko KH 58 i 6. miejsce sanoczan na zakończenie sezonu zasadniczego słowackiej 2 ligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

• Nowiny

Tomasz Sowa

,

Waldemar Mazgaj

Ostatni mecz rundy zasadniczej zagrano w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdyby zespół Ciaro KH 58 Sanok wygrał, minąłby rywala z Sabinova i zakończył sezon zasadniczy na 5. miejscu.

Teraz jednak zmierzy się (w najbliższe dwa weekendy, w meczach o umiejscowienie na lokatach 5-8) z rezerwową ekipą z Liptowskiego Mikulaszu. Nie wiadomo jednak, czy nasz klub przystąpi do tych spotkań, bo rozczarowanie po sezonie jest duże.

W komunikacie na fanpejdżu Ciarko KH 58 można przeczytać: „Ostatnie tygodnie są dla nas bardzo trudne, również pod względem finansowym, ale cały czas działamy tak, aby szybko opanować kryzysową sytuację. 10 stycznia spotkamy się z mediami, aby podsumować sezon, omówić sytuację bieżącą. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie, co będzie z sanockim hokejem w sezonie 2019/2020...?”

Sobotni mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, gdy sanoczanie popełniali olbrzymie błędy w grze obronnej. - Czy zlekceważyliśmy rywali w trzeciej tercji? Ciężko powiedzieć. Dostaliśmy w przewadze bramkę na 1:2 i to nas załamało. Choć podjęliśmy walkę to wpadła następna bramka i nie było już co zbierać - komentował Szymon Dobosz, młody napastnik Ciarko KH 58 Sanok.

- Po pierwszej tercji nie byłem zbyt zadowolony, bo było za dużo błędów w obronie, szczególnie napastników. Druga tercja nieco lepsza, strzeliliśmy gola, ale jedno niefortunne podanie do tyłu, kontra, gol i popłynęliśmy. Nie mam już słów na naszą niefrasobliwość w trzecich tercjach - dodawał trener Marcin Ćwikła.

Ciarko KH 58 Sanok - HK Sabinov 1:4

Tercje: 0:0, 1:1, 0:3.

Bramki: 1:0 Ćwikła 32 minuta (asysta: Biały), 1:1 Ferenc 35 (Pribula i Trescik), 1:2 Paulovsky 43 w osłabieniu, 1:3 Paulovsky 51 w przewadze (Krajnak i horvat), 1:4 Miscik 52 (Horvat i Krajnak).

Skład Ciarko KH 58: Skrabalak - Rąpała, Olearczyk; Demkowicz, Glazer; Mazur, Bednarz - Witan, Kondraszow, Dobosz; Biały, Majoch, Ćwikła; Bielec, Wilusz, Filipek. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Strzały: 46-26. Kary: 41 (w tym kara meczu Witan) - 32 minuty. Widzów 1500.