NOWINY24
    POLECAMY

    To się czyta i ogląda

    Rozwiń
    NOWINY24
    Zwiń

    To się czyta i ogląda

    • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
    • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
    • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

    Prawie 160 osób wzięło udział w XIX edycji "Podkarpackiej...

    Prawie 160 osób wzięło udział w XIX edycji "Podkarpackiej Szachownicy". W Wysokiej k. Łańcuta rywalizowali zawodnicy z Polski z Ukrainy

    Tomasz Ryzner

    Nowiny

    Nowiny

    W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem

    W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem ©Archiwum organizatora

    Turniej był jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich oraz Memoriałem Tadeusza Szylara. W młodzieżowych kategoriach wygrywali m.in. szachiści z Rzeszowa, Krosna i Brzozowa
    W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem

    W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem ©Archiwum organizatora

    W zawodach rywalizowało 159 szachistów z Polski (województwa: podkarpackie, lubelskie, dolnośląskie, małopolskie) i Ukrainy. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy grupy: Grupa A (Open) – zgłoszona do FIDE w szachach szybkich – 69 zawodników, Grupa B (Juniorzy rocznik 2001-2009), również zgłoszona do FIDE – 68 zawodników, Grupa C (juniorzy 2010 i młodsi) – 22 zawodników.

    Organizatorami turnieju byli: Centrum Kultury Gminy Łańcut, Zespół Szkół w Wysokiej, Podkarpacki Związek Szachowy i LKS „Orzeł” Wysoka.
    Dzięki hojnym sponsorom laureaci otrzymali okazałe nagrody pieniężne i rzeczowe, każdy mógł zjeść ciepły posiłek, posłuchać występu zespołów wokalnych z Głuchowa, działających przy Centrum Kultury Gminy Łańcut.

    Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

    Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 6-letni Piotr Pomianek z Rzeszowa, a najstarszym Michał Ostrowski z Łańcuta, którzy z tego tytułu również otrzymali upominki. Sędzią głównym turnieju był Marian Bysiewicz z Rzeszowa, pomagał mu Bolesław Ziółkowski.

    Zwycięzcy turnieju:


    Grupa Open: I miejsce – Miłosz Szpar z CzarnejTarnowskiej, II miejsce – Antoni Kozak z Czarnej Tarnowskiej, III miejsce – Dominik Lewtak z Czarnej Tarnowskiej.

    Grupa Open ranking do R=1800: I miejsce – Sara Giefert z Leska, II miejsce – Oleksandra Kasapchuk z Ukrainy, III miejsce – Marcin Macek z Wolicy.

    najlepsza kobieta w grupie Open – Yuliya Kravets z Ukrainy

    najlepsza juniorka w grupie Open - Yuliya Kravets z Ukrainy

    najlepszy junior w grupie Open – Miłosz Szpar z Czarnej Tarnowskiej

    najlepszy zawodnik gminy Łańcut i najlepszy zawodnik Wysokiej – Wojciech Magoń

    Juniorzy rocznik 2001-2003: I miejsce – Paweł Sowiński z Brzozowa, II miejsce – Konrad Mucha z Leżajska, III miejsce – Arkadiusz Kucza z Rogów.

    Juniorki rocznik 2001-2003: I miejsce – Sylwia Polak z Rzeszowa, II miejsce – Dominika Borek z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce Gabriela Niemczak z Wysokiej.

    Juniorzy rocznik 2004-2006: I miejsce – Pavlo Fedunyshyn z Ukrainy, II miejsce – Piotr Prymon z Przeworska, III miejsce – Piotr Szpila z Leżajska.

    Juniorki rocznik 2004-2006: I miejsce – Katarzyna Uliasz z Krosna, II miejsce Aleksandra
    Gromek z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce – Rozalia Wojtowicz z Tomaszowa
    Lubelskiego.

    Juniorzy rocznik 2007-2009: I miejsce – Marcin Wolak z Wiśniowej, II miejsce – Kamil Koperwas z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce – Paweł Gromek z Tomaszowa Lubelskiego.

    Juniorki rocznik 2007-2009: I miejsce – Karolina Niedorys z Tomaszowa Lubelskiego, II miejsce – Aleksandra Zgoda z Dębicy, III miejsce – Maja Mazurek z Brzozowa,

    Juniorzy rocznik 2010 i młodsi: I miejsce Sviatoslav Mysiuk z Ukrainy, II miejsce – Patryk Piela z Górna, III miejsce – Vladyslav Fedunyshyn z Ukrainy.

    Juniorki rocznik 2010 i młodsze: I miejsce – Katarzyna Czajka z Przeworska, II miejsce – Kinga Kucia ze Starej Wsi, III miejsce – Barbara Podoba z Tomaszowa Lubelskiego.

    Najlepszym juniorem gminy Łańcut został Adrian Szpunar z Soniny, najlepszą juniorką gminy Łańcut i najlepszym zawodnikiem z Wysokiej została Gabriela Niemczak.

    Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo