NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Prawie 160 osób wzięło udział w XIX edycji "Podkarpackiej...

  Prawie 160 osób wzięło udział w XIX edycji "Podkarpackiej Szachownicy". W Wysokiej k. Łańcuta rywalizowali zawodnicy z Polski z Ukrainy

  Tomasz Ryzner

  Nowiny

  Nowiny

  W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem

  W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem ©Archiwum organizatora

  Turniej był jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich oraz Memoriałem Tadeusza Szylara. W młodzieżowych kategoriach wygrywali m.in. szachiści z Rzeszowa, Krosna i Brzozowa
  W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem

  W Wysokiej "królewska gra"cieszy się dużym zainteresowaniem ©Archiwum organizatora

  W zawodach rywalizowało 159 szachistów z Polski (województwa: podkarpackie, lubelskie, dolnośląskie, małopolskie) i Ukrainy. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy grupy: Grupa A (Open) – zgłoszona do FIDE w szachach szybkich – 69 zawodników, Grupa B (Juniorzy rocznik 2001-2009), również zgłoszona do FIDE – 68 zawodników, Grupa C (juniorzy 2010 i młodsi) – 22 zawodników.

  Organizatorami turnieju byli: Centrum Kultury Gminy Łańcut, Zespół Szkół w Wysokiej, Podkarpacki Związek Szachowy i LKS „Orzeł” Wysoka.
  Dzięki hojnym sponsorom laureaci otrzymali okazałe nagrody pieniężne i rzeczowe, każdy mógł zjeść ciepły posiłek, posłuchać występu zespołów wokalnych z Głuchowa, działających przy Centrum Kultury Gminy Łańcut.

  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

  Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 6-letni Piotr Pomianek z Rzeszowa, a najstarszym Michał Ostrowski z Łańcuta, którzy z tego tytułu również otrzymali upominki. Sędzią głównym turnieju był Marian Bysiewicz z Rzeszowa, pomagał mu Bolesław Ziółkowski.

  Zwycięzcy turnieju:


  Grupa Open: I miejsce – Miłosz Szpar z CzarnejTarnowskiej, II miejsce – Antoni Kozak z Czarnej Tarnowskiej, III miejsce – Dominik Lewtak z Czarnej Tarnowskiej.

  Grupa Open ranking do R=1800: I miejsce – Sara Giefert z Leska, II miejsce – Oleksandra Kasapchuk z Ukrainy, III miejsce – Marcin Macek z Wolicy.

  najlepsza kobieta w grupie Open – Yuliya Kravets z Ukrainy

  najlepsza juniorka w grupie Open - Yuliya Kravets z Ukrainy

  najlepszy junior w grupie Open – Miłosz Szpar z Czarnej Tarnowskiej

  najlepszy zawodnik gminy Łańcut i najlepszy zawodnik Wysokiej – Wojciech Magoń

  Juniorzy rocznik 2001-2003: I miejsce – Paweł Sowiński z Brzozowa, II miejsce – Konrad Mucha z Leżajska, III miejsce – Arkadiusz Kucza z Rogów.

  Juniorki rocznik 2001-2003: I miejsce – Sylwia Polak z Rzeszowa, II miejsce – Dominika Borek z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce Gabriela Niemczak z Wysokiej.

  Juniorzy rocznik 2004-2006: I miejsce – Pavlo Fedunyshyn z Ukrainy, II miejsce – Piotr Prymon z Przeworska, III miejsce – Piotr Szpila z Leżajska.

  Juniorki rocznik 2004-2006: I miejsce – Katarzyna Uliasz z Krosna, II miejsce Aleksandra
  Gromek z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce – Rozalia Wojtowicz z Tomaszowa
  Lubelskiego.

  Juniorzy rocznik 2007-2009: I miejsce – Marcin Wolak z Wiśniowej, II miejsce – Kamil Koperwas z Tomaszowa Lubelskiego, III miejsce – Paweł Gromek z Tomaszowa Lubelskiego.

  Juniorki rocznik 2007-2009: I miejsce – Karolina Niedorys z Tomaszowa Lubelskiego, II miejsce – Aleksandra Zgoda z Dębicy, III miejsce – Maja Mazurek z Brzozowa,

  Juniorzy rocznik 2010 i młodsi: I miejsce Sviatoslav Mysiuk z Ukrainy, II miejsce – Patryk Piela z Górna, III miejsce – Vladyslav Fedunyshyn z Ukrainy.

  Juniorki rocznik 2010 i młodsze: I miejsce – Katarzyna Czajka z Przeworska, II miejsce – Kinga Kucia ze Starej Wsi, III miejsce – Barbara Podoba z Tomaszowa Lubelskiego.

  Najlepszym juniorem gminy Łańcut został Adrian Szpunar z Soniny, najlepszą juniorką gminy Łańcut i najlepszym zawodnikiem z Wysokiej została Gabriela Niemczak.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo