Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezentujemy kandydatów na burmistrza Łańcuta

Małgorzata Motor
Archiwum
Łańcut się nie rozwija - to najczęstszy wymieniany przez kandydatów problem tego miasta. Równie często podnoszony problem to turystyka, z której mieszkańcy powinni bardziej czerpać korzyści. Priorytetowa sprawa to ściągnięcie do miasta inwestorów.

O funkcję burmistrza ponownie się stara 51 -letni Stanisław Gwizdak (KWW Dla Rozwoju Miasta Łańcuta i Powiatu). Ma aż 6 kontrkandydatów. Na burmistrza Łańcuta startuje: 39 -letni Robert Cyburt (PO), 43 -letni Adam Hadław (KWW Łańcut - Miasto Nowych Szans), 36 -letni Rafał Kumek (KWW W Trosce o Łańcut), 41 -letnia Barbara Pilawa - Kraus (startuje z listy PiS, ale nie jest członkiem tej partii, popierana przez Kongregację Przedsiębiorców Ziemi Łańcut), 59 -letni Jerzy Szczygieł (KWW Przyjazny Łańcut) oraz 46 -letni Tadeusz Urban (startuje z listy SLD, ale nie jest członkiem tej partii).

Największym problem, z którym na co dzień muszą się borykać mieszkańcy Łańcuta, jest komunikacja. Brak parkingów, chodników i lepszych dróg. Niemalże wszyscy kandydaci dostrzegają ten problem. Jaki mają pomysł na jego rozwiązanie? -Budowa nowych parkingów, być może wielopoziomowych - twierdzi Adam Hadław. - Zły stan ulic i chodników będących w zarządzie Starostwa Powiatowego w Łańcucie. Sposobem rozwiązania może być zwiększenie nakładów finansowych na ten cel przez Starostwo Powiatowe - przekonuje z kolei Stanisław Gwizdak.

Robert Cyburt dostrzega jeszcze inny problem komunikacyjny. - Poważnym problemem są korki przy rampie kolejowej niedaleko stacji PKP. Najlepszym rozwiązaniem będzie budowa wiaduktu -przekonuje. Priorytetem dla Rafała Kumka jest z kolei rozpoczęcie jak najszybciej przebudowy drogi krajowej E-40. Zdaniem Adama Hadława, ta inwestycja jedynie pogłębi problemy komunikacyjne.

Dla Barbary Pilawy - Kraus ważną sprawą jest pozyskiwanie pieniędzy unijnych i nowych inwestorów. Wszyscy kandydaci zgadzają się też, co do utworzenia specjalnej podstrefy ekonomicznej. - Przyciągnęłaby do nas inwestorów, a co za tym idzie powstałyby nowe miejsca pracy - nie ma wątpliwości Tadeusz Urban. - Tworzenie stref aktywności gospodarczej, wprowadzanie terminowo określonych ulg podatkowych, stanowiłoby zachętę do bezpiecznego inwestowania - twierdzi Jerzy Szczygieł.

Ważnym problemem jest też rozwój miasta pod kątem turystycznym. - Brakuje stoisk z pamiątkami, które pozwoliłyby naszym mieszkańcom na dodatkowy zarobek - podkreśla Urban. - Jeżeli postawimy na turystykę i podejdziemy do tego profesjonalnie poprzez stworzenie prawdziwego centrum informacji i obsługi ruchu turystycznego, zaangażujemy do współpracy przedsiębiorców oraz okoliczne gminy, pozyskamy na rozwój turystyki środki unijne i co najważniejsze przekonamy do tego Muzeum Zamek, to powstaną nowe miejsca pracy - przekonuje Adam Hadław.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24