Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezentujemy kandydatów na burmistrza Strzyżowa

Małgorzata Motor
Archiwum
- Największym problemem gminy jest bezrobocie, które można rozwiązać przez zwolnienia i umorzenia podatków - twierdzą zgodnie kandydaci na burmistrza Strzyżowa.

O funkcję burmistrza ponownie stara się 54 -letni Marek Śliwiński ze Strzyżowa (KW PSL). Ma dwóch kontrkandydatów 38 -letnią Renatę Strzępek (KWW Niezależni Pro Bono) oraz 52 -letniego Wiesława Złotka z Dobrzechowa (jest członkiem PiS, ale startuje z listy KWW Forum Obywatelskie).

Wszyscy kandydaci są jednomyślni co do utworzenia specjalnej podstrefy ekonomicznej i rozbudowy bazy sportowej w mieście. Ich zdaniem budowa tzw. małej obwodnicy to w tej chwili priorytetowa inwestycja w gminie.

Twierdzą też, że jest szansa na zniesienie płatnego parkowania w Strzyżowie. Na pytanie, czy należy poszerzyć granice miasta, tylko Marek Śliwiński nie odpowiedział wprost. Tymczasem jego kontrkandydaci są przeciwni temu pomysłowi.

Kandydaci dostrzegają ten sam główny problem gminy: bezrobocie. Jak zamierzają go rozwiązać? - Poprzez zwolnienia i umorzenia podatkowe podmiotów gospodarczych działających i zmierzających rozpocząć taką działalność na terenie gminy (Podstrefa SSE) - odpowiada Marek Śliwiński.

Wiesław Złotek dodaje: - Należy wspierać każdą inicjatywę zmierzającą do poprawy rynku pracy, stosując nowy system ulg podatkowych dla nowopowstałych podmiotów gospodarczych, przygotować bogatą ofertę dla inwestorów poprzez wykupienie nowych i uzbrojenie posiadanych terenów, utworzyć strefę lub podstrefę ekonomiczną - wylicza kandydat na burmistrza.

Z kolei Renata Strzępek nie ma wątpliwości: - Gmina i miasto Strzyżów ma cały szereg problemów nierozwiązanych przez wiele lat, które wynikają z braku konstruktywnych, dalekowzrocznych decyzji prorozwojowych w kwestiach: bezrobocia, dróg, demografii, budownictwa mieszkaniowego, oświaty oraz rozwoju gospodarczego, co skutkuje wysokim bezrobociem oraz ucieczką do innych miast młodych, wykształconych mieszkańców - twierdzi.

Zwraca uwagę nie tylko na bezrobocie, ale też m.in. na przebudowę płyty Rynku, która mogłaby się stać wizytówką Strzyżowa i miejscem, gdzie można byłoby odpocząć, zatrzymać, kupić warzywa, owoce, kwiaty. Jej zdaniem należałoby też stworzyć w Strzyżowie plac targowy na miarę XXI w.

Marek Śliwiński podnosi z kolei kwestię stanu dróg. - Dalsze inwestowanie w infrastrukturę drogową, w tym modernizację dróg wojewódzkich i powiatowych powiązaną z budową chodników i oświetlenia ulicznego. Budowa obwodnicy Strzyżowa najlepiej tak, by skomunikować ją z przyszłą drogą szybkiego ruchu S 19. Kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej - wylicza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24