Prezydent Przemyśla parkuje na zakazie

Norbert Ziętal
Prezydent Przemyśla przez kilkadziesiąt minut parkował swój samochód (nz. drugi od lewej) na zakazie.
Prezydent Przemyśla przez kilkadziesiąt minut parkował swój samochód (nz. drugi od lewej) na zakazie. Norbert Ziętal
Robert Choma, prezydent Przemyśla, przez kilkadziesiąt minut parkował dzisiaj swój prywatny samochód na ul. Wałowej, w miejscu, gdzie jest wyraźny zakaz zatrzymywania.

Mamy na to dowód w postaci galerii zdjęć i filmu video.

W sobotę w południe prezydent zaparkował swoje prywatne volvo, na odcinku ul. Wałowej, na którym obowiązuje zakaz zatrzymywania.

W tym czasie obok lub nieco dalej były wolne płatne miejsca parkingowe.
Pozostawienie auta na tym odcinku ul. Wałowej, to nie tylko złamanie przepisów ruchu drogowego, ale również blokowanie bram wyjazdowych z budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Taka blokada uniemożliwia dostęp m.in. do urządzeń elektrycznych.

To "ulubione" miejsce patroli funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Są tutaj prawie codziennie i zawsze reagują na łamanie przepisów. Dla kierowcy najczęściej taka przygoda kończy się pouczeniem, jednak niekiedy również mandatem.

Komentarz autora

Ten tekst to nie złośliwość lub czepianie się. Choć od prezydenta miasta powinno się wymagać świecenia przykładem, a przynajmniej przestrzegania przepisów. Pomijam już, że ta okolica jest szczególnie nawiedzana przez podległą prezydentowi Straż Miejską. I mniejsza o to, jak się może czuć zwykły kierowca, w sytuacji gdy prezydentowi wolno, a szaraczka ścigają...

Bardziej chodzi mi o zwrócenie uwagi, w tym przypadku prezydentowi, że w Przemyślu brak jest miejsc parkingowych, a władze tego miasta od wielu lat nie robią nic (słownie: nic), aby powalczyć o miejsca parkingowe. I same na tym cierpią. Akurat w tym przypadku ani obwodnica, ani trzeci most, dyżurne argumenty rządzących Przemyślem, nie są wytłumaczeniem. To wstyd, ale największy parking w mieście (zdewastowany) mamy tylko dlatego, że kiedyś za PRL władze zapragnęły mieć duży plac defilad do organizowania uroczystości. Parking to pozostałość po tym placu.

Dlatego może od czasu do czasu warto zrezygnować z górnolotnych wizji i zająć się bardziej przyziemnymi sprawami?

Norbert Ziętal

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 48

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

...ja...tooo.jaa...

na Taczkach r.ch. wywiesc bo nic dobrego nie robi dla naszego miata,......WSTYD ZE JEST PREZYDENTEM

m
mentor

Powiem Wam co zrobić – wybierzcie najlepiej sobie na prezydenta Krzysztofa Kononowicza. W tedy na pewno nie będzie bandyctwa, nie będzie złodziejstwa i w ogóle, nie będzie niczego

K
Kenny

Dajcie spokój naszemu fenomenalnemu prezydentowi!!!!!!!! On może parkować, gdzie chce, kiedy chce!!! Jemu się należy!!! Tak fantastycznie zarządza miastem od 2002 roku!!! Strefa ekonomiczna bez inwestorów, bezrobocie ok. 17 %, odpadają tynki z kamienic, dziury w chodnikach i jezdniach, młodzi spadają jak najdalej od miasta, sport nie istnieje, do tego tragiczne spółki miejskie (w Przemyślu woda+ścieki należą do najdroższych na Podkarpaciu), MZK - ręce opadają, jaki tabor, jak ułożony rozkład jazdy. Do tego dochodzą korki jak w wielkich miastach (brak jakichkolwiek inwestycji drogowych), ale za to mamy stok, który w tym roku być może odrobi część strat za poprzedni sezon, zadłużenie wynoszące ok. 110 mln, do tego jeszcze ta sprawa ze współpracą z SB. Dajmy spokój prezydentowi, tyle ma na głowie):

G
Gość
W dniu 09.03.2009 o 07:55, Gość napisał:

Rzeczywiście godni przeciwnicy procesowi:prezydent Robert Ch. - zarejestrowany przez SB jako współpracownik TW Krzysiek, IPN zarzuca mu napisanie nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Odbyły się już dwie rozprawy, kolejna 19 marca. Prezydent może dostać 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych i inne sprawy za fałszywy dokument.b. wiceprezydent Ryszard L. - oskarżony o łapownictwo. Kilkanaście tygodni temu sąd uznał go winnym i skazał wyrokiem. Na razie wyrok nieprawomocny.I tacy ludzie chcą innych uczyć moralnościjeszcze raz ja:

"fałszywy" - tzn. IPN twierdzi, że Robert Ch. napisał w nim nieprawdę. Żeby nie było, że to SB albo ktoś inny coś sfałszował.
G
Gość
W dniu 07.03.2009 o 20:48, przemyslak z UK napisał:

1) Czepiacie sie redaktora, bo miał odwage dopier... jasnie panu prezydentowi, ktory ewidentnie złamał prawo i powinien zapłacić mandat, chyba ma z czego. Ma Choma szczeście, że nie działo sie to w UK, gdzie mogłby byc premierem, a tak dostałby minimum 40 funtow, a gdyby dalej się stawiał - miałby sprawe w sądzie i szanse na minimum tydzien odsiadki. 2) Gdy prezydent miał choć za grosz honoru, sam kazałby sobie wypisac mandat za 50 zł. 3) Jakie znaczenie ma to, ze Norbert przegrał (gówno prawda) sprawę o ''obrazę'' takich tuzów jak Choma czy Lewandowski (-j?), skoro pisze o fakcie, jaki miał miejsce i został udokumentowany? Czy na tej zasadzie wszystko co Zietal pisze ''źle'' o Przemyślu jest jego ''zemstą''? Taka interpretacja faktów żywcem przypomina czasy komuny - wicie, rozumicie, towarzysze obrońcy majestatu pana Ch. 4) Co powiecie, jak za parę dni, powiedzmy tydzień, do redakcji trafią raporty ''Krzyśka'', a Zietal (inni mieliby cykora) zacznie je publikować w odcinkach. Zarzucicie mu, że w latach 1983-85, specjalnie je pisał, aby po latach sie ''zemścić''?Rzeczywiście godni przeciwnicy procesowi:

prezydent Robert Ch. - zarejestrowany przez SB jako współpracownik TW Krzysiek, IPN zarzuca mu napisanie nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Odbyły się już dwie rozprawy, kolejna 19 marca. Prezydent może dostać 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych i inne sprawy za fałszywy dokument.

b. wiceprezydent Ryszard L. - oskarżony o łapownictwo. Kilkanaście tygodni temu sąd uznał go winnym i skazał wyrokiem. Na razie wyrok nieprawomocny.

I tacy ludzie chcą innych uczyć moralności
m
mentor

Uchwalając w 1984 roku Prawo Prasowe, ustawodawca widział w działalności dziennikarzy nie tyle pracę pracowników najemnych, ile swego rodzaj powołanie i w tym kontekście ujmuje ich prawa i obowiązki, stwierdzając, że zadaniem dziennikarzy jest służba społeczeństwu i państwu. Takie stanowisko wzbudziło głęboki sprzeciw niektórych środowisk dziennikarskich które podkreślają, że ich zadaniem nie jest żadna służba społeczeństwu, a dostarczanie informacji lub wręcz ich sprzedawanie. Stąd też norma etyczna i prawna dotycząca „szczególnej staranności i rzetelność dziennikarza” (art. 12 pkt. 1 Prawa prasowego) wymaganej przy przedstawianiu informacji, poświęcana jest stosunkowo często w imię uzyskania jak największej „sensacyjności” informacji. Warto przy tym również pamiętać o tym, że nie ma „wolnych mediów”, które nie ulegałyby jakimkolwiek naciskom. Współczesne media nie są przezroczystym, bezstronnym przekaźnikiem tego, co uda im się dostrzec. Informacje, oprócz czysto merytorycznej obróbki, wpadają w pole rażenia krzyżujących się ze sobą interesów politycznych, ekonomicznych, a nawet towarzyskich, które mają wpływ na to, co pisze dziennikarz lub, co publikuje redakcja.

A
Admin

dlaczego komentarze dyskredytujące Redaktora pisane są z 2 tych samych IP? Ludzie czy Wy myślicie, że jesteście anonimowi w sieci?

22

Te linie, to pozostałość po istniejących tutaj miejscach do parkowania. Gdy jeszcze nie było budynku muzeum. Teraz nie wolno tam parkować, na którymś zdjeciu wyraźnie widać znak zakazu zatrzymywania się.

a
aaa

Wyjasnijcie mi prosze- przeciez na tych zdjeciach wyraznie widac, ze sa to miejca wydzielone do zaparkowania samochodu i stoi tam jeszcze kilka innych pojazdow

B
BE31BA

Tak sobie myślę, że nie trzeba było zbyt wielkiego wysiłku, aby zrobić to zdjęcie (i knucia spiskowych teorii przy okazji), skoro prezydent zaparkował na zakazie tuż pod oknami redakcji Nowin w Przemyślu.

Obok, choćby na parkingu na Rybim Placu, były wolne miejsca. Tyle, że płatne.

Już dawno, w centrum miasta, powinien stać wielopoziomowy parking.

Wypowiedzi, że prezydent powinien móc parkować auto (objętnie czy służbowe, czy prywatne) gdzie chce, są po prostu żałosne i świadczą o kundleniu się poddanych wobec władzy. W ten sposób katalog osób uprawnionych do parkowania na zakazach byłby znacznie większy, poczynając od prezesa ge-esu.

~luki~

ARTYKUŁ ROKU 2009!!!!!!!!!

BŁAHAHAHAHAHA

k
krzysztof
W dniu 08.03.2009 o 04:03, przemyslak z UK napisał:

Zeby cie, kolego, zmartwić - nie myję i nie sprzątam, chyba że we własnym domku, ktory sobie tu kupiłem na stare lata. Przede wszystkim odpoczywam od chorego kraju bez przyszłości na najbliższych 20-30 lat, jakim jest Najjaśniejsza, od prowincjonalnej ''polityki'' i "' polityków'' pokroju bohatera fotki Ziętala.Widzę w Twojej wypowiedzi mało konsekwencji. Skoro odpoczywasz sobie od tej nędznej Najjaśniejszej, to po kiego grzyba zaglądasz do tej "prowincjonalnej tematyki". Żeby zabrać głos w dyskusji musiałeś przecież zatęsknić za tym badziewiem, wejść na stronę Nowin, przeczytać artykuł i zabrać głos.
Jak dla mnie, kupy się to nie trzyma. Z jednej strony odpoczywasz od grajdoła, a z drugiej jednak tęsknisz. Sam sobie powiedz prawdę jak jest. Mnie nie przekonałeś.
G
Gość

jakie miasto taki prezydent

p
przemyslak z UK
W dniu 07.03.2009 o 23:06, w0b napisał:

przemyslak z UK a co Ty tam robisz??? garnki , klozety myjesz??


Zeby cie, kolego, zmartwić - nie myję i nie sprzątam, chyba że we własnym domku, ktory sobie tu kupiłem na stare lata. Przede wszystkim odpoczywam od chorego kraju bez przyszłości na najbliższych 20-30 lat, jakim jest Najjaśniejsza, od prowincjonalnej ''polityki'' i "' polityków'' pokroju bohatera fotki Ziętala.
G
Gość
W dniu 08.03.2009 o 00:02, wkur napisał:

DLACZEGO MAMY NAJWIĘKSZE PODATKI W EUROPIE? Żeby byle urzędasa było stać na auto na które nie stać 90% społeczeństwa (uczciwie pracującego i płacącego podatki).gdybys sobie naklepal dzieciakow po calej okolicy to zycie zmusiloby cie to wiekszej zaradnosci... kto wie moze i ty zostalbys "utrzymankiem podatnikow wysokiego szczebla"
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3