Proces przeciw ks. abp. Michalikowi. Powódka: wyrok jest niesprawiedliwy [WIDEO]

Norbert Ziętal

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Przemyski sąd okręgowy oddalił powództwo, jakie przeciwko metropolicie przemyskiemu ks. abp. Józefowi Michalikowi skierowała Małgorzata Marenin z Kielc, prezes Stowarzyszenia Stop Stereotypom.

Powódka zarzucała duchownemu, że podczas homilii wygłoszonej w październiku 2013 r. we Wrocławiu naruszył jej dobra osobiste. Najpierw skierowała akt oskarżenia w sprawie karnej do Sądu Rejonowego we Wrocławiu. Ten ją umorzył. Wówczas do przemyskiego sądu przekazała pozew cywilny.

Pozew o naruszenie dóbr osobistych

W pozwie z 15 października 2014 r. Marenin wskazała, że abp Michalik ma przeprosić za sugerowanie, że za zjawisko pedofilii są odpowiedzialne feministki, gender i rozwodzący się rodzice, i że nie ma prawa sądzić, że dzieci w rozwodzących się rodzinach odczuwają mniej miłości i garną się do drugiego człowieka pragnąc miłości. 3 listopada powódka sprecyzowała swoje żądanie i domagała się, aby pozwany arcybiskup złożył oświadczenie, że wyraża ubolewanie, że treścią kazania naruszył dobre imię matki samotnie wychowującej syna, godność organizacji feministycznych. Chciała również zapłaty tysiąca złotych na cel społeczny. Sąd dopiero podczas wczorajszej rozprawy dysponował pełną treścią homilii wygłoszonej przez abp Michalika.

- W treści wypowiedzi pozwanego słów, które powódka zarzuciła pozwanemu, sąd nie znalazł - stwierdził prowadzący rozprawę sędzia Jacek Saramaga.

Wyrok jest nieprawomocny. Marenin już zapowiedziała, że złoży apelację.

Modlitwy na sądowym korytarzu

- Wyrok jest niesprawiedliwy. Nie wyobrażam sobie, aby w świeckim państwie, sędzia w uzasadnieniu wyroku powoływał się na konkordat i twierdził, że moja godność nie została naruszona. Ja uważam, że nie tylko moja godność, ale również wszystkich matek i ojców samotnie wychowujących dzieci i dzieci z rozbitych rodzin została naruszona - twierdzi Marenin.

Wczorajszy proces spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Było również sporo publiczności, w tym księża i zakonnice. Ludzie przynieśli różańce, jedna z kobiet flagę papieską. Byli również zwolennicy Marenin, m.in. przedstawicielka Koalicji Ateistycznej.

Dzień wcześniej w Przemyślu kilkaset osób modliło się w geście solidarności z metropolitą.

W trakcie rozprawy, na sądowym korytarzu była odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego. Była ona zakłócana przez młodego mężczyznę, który głośno czytał gazetę. Nie doszło jednak do przepychanek. Ks. abp. Michalik nie pojawił się w sądzie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 48

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wierny z podkarpacia
W dniu 12.04.2015 o 17:39, sus napisał:

 Biskup powinien więc zamknąć tego niewdzięcznika w zoo,względnie umieścić w cyrku,gdzie mógłby się wykazać z małpami.Ewentualnie wysłać chama na misję na Ukrainę,niech się tam wykaże,najlepiej w Donbasie

Biskup Michalik jest duchowym opiekunem Guzego.

W jakim celu to robi to musisz spytac samego Michalika.

Po co i jakim celu Michalik otacza specjalna opieka dewiantow seksualnych w Kurii angazujac sie osobiscie w te sprawy moze sie kiedys dowiemy. Na razie jedbynie mozemy przypuszczac ze tacy ludzie nie sa obojetni skoro ochrania wszelka swolocz seksualna w Kurii gdzie rezyduje.

Czlowiek majacy czyste sumienie tak nie postepuje.

Po wpadce Michalika, jak to sie trafilo Wesolowskiemu ktory GWAŁCIŁ DZIECI na całym świecie i Grozi mu TYLKO 50 LAT więzienia dowiemy sie wiecej o Michaliku.

s
sus

 Biskup powinien więc zamknąć tego niewdzięcznika w zoo,względnie umieścić w cyrku,gdzie mógłby się wykazać z małpami.Ewentualnie wysłać chama na misję na Ukrainę,niech się tam wykaże,najlepiej w Donbasie

k
katolik z fary
W dniu 12.04.2015 o 07:36, Gość napisał:

Masz na myśli babę pseudokapłana Guzego? 

O której babie Guzego myślisz ?

W każdej parafi gdzie rezydował to zostawiał babe ze swoim bękartem na plebani, a o jego bękartach po ludzkich domach to nawet nie pytaj.

O której więc babie myślisz ?

G
Gość
W dniu 10.04.2015 o 07:06, Bronek napisał:

Zajmij się babo swoim chłopem, swoimi dziećmi i swoim domem.

 

Masz na myśli babę pseudokapłana Guzego?
 

M
MADZIA

dobrze ze takie spawy sa zakladane przeciw tak  chamskim slowom  ale badzmy realistami    ,w polsce trudno bedzie!!! jak to sie dzieje od lat w podobnyh tematach ale droge sadowa trzeba wyczerpac i wtedy.... Europejski Trybunał Praw Człowieka.. 

 

G
Gość
W dniu 11.04.2015 o 11:02, bloger napisał:

o mądrości Michalika i jego nauk świadczy jego wypowiedz- broniąca zwyrodniałych pedofili w sutannach,że ten niecny proceder uprawiany przez księży, SPOWODOWANY JEST ROZWODAMI,ze skrzywdzone dzieci szukają ciepła i uczucia własnie w objęciach klechów

tych w czarnych sutannach  powini przed swieceniami wykastrowac  to by  nie bzykali dzieci

k
katolik z fary

Czy ja pokazując jak Michalik gnoi drugiego człowieka to gnoje Michalika czy bronię bliźniego swego?

b
bloger

o mądrości Michalika i jego nauk świadczy jego wypowiedz- broniąca zwyrodniałych pedofili w sutannach,że ten niecny proceder uprawiany przez księży, SPOWODOWANY JEST ROZWODAMI,ze skrzywdzone dzieci szukają ciepła i uczucia własnie w objęciach klechów

s
słowo boże
a co się dzieje z tym zboczeńcem wesołowskim?? przebrał się za arcybiskupa, poleciał na dominikanę
aby głosić słowo boże!! głosił,owszem, w ten sposób, że bzykał tamtejsze dzieci. Teraz jest bezpieczny,
siedzi w watykanie i bzyka rzymskie dzieci!! niedługo przyleci do polski, aby bzykać polskie dzieci!!

 

H
Horst

Czy powódka,wie jakie ma szkody osobiste?.Wydaje się że feministaka popierana przez zwolennika kazirodztwa i GENDER hartmana który slini się na Polska religię .zaprzeczając ze tak nie jest.wprowadził w kabałę mloda kobietę,która nie wie jakie DOBRA OSOBISTE utracila. 

p
przechodzień
W dniu 10.04.2015 o 14:38, Jurysta napisał:

Odnośnie rzeczonej komisji faktycznie tak sądzono do niedawna, niemniej sugeruję zweryfikuj swoje dane. Prawie wszyscy, którymi zajmowała się owa komisja sympatyzowali z komunizmem, więc z automatu niejako byli dla USA szkodliwi i słusznie się nimi zajmowano.Dodam tu jeszcze, że gdyby ta komisja podziałała dalej, to być może Amerykanie nie przepaskudziliby wojny w Wietamie. Sądzę, że organ ten skutecznie poradziłby sobie z takimi lewaczkami jak na przykład bardzo szkodliwa dla amerykańskiej racji stanu Jane Fonda, której portrety przyozdabiały ściany nad koszarowymi pisuarami w USA.Dziwię się, że ona po wojnie w wietnamie nie dostała wyroku za współpracę z wietnamskim wywiadem.To, co piszesz o seksie z demonem i innych rzeczach było prawdą. Należy jednak pamiętać, że tego typu fakty dotyczyły nie tylko KK i inkwizycji. W tamtejszych czasach wiara w podobne bzdury była wręcz powszechna. Są takie miejsca na  świecie, gdzie w tego typu rzeczy wierzy się nawet dziś. Jest też takie państwo islamskie, gdzie niedawno udzielono facetowi przymusowego ślubu z kozą, a nie kto inny jak niejaki Chomeini wygłosił fatwę, że jeśli mężczyzna ma stosunek ze zwierzęciem, na przykład z owcą, to potem nie może jej zabić i zjeść, a fatfa taka jest w islamie źródłem prawa. Co więcej, biorąc pod uwagę to, że amerykańskie prawo jest precedensowe, nie jest rzeczą niemożliwią, by ktoś wytoczył tam dziś proces o czary. W końcu istnieje precedens z miasteczka Salem, gdzie Purytanie po szemranym procesie o czary spalili na stosie trochę  Bogu  ducha winnych kobiet. Nie możesz rozpatrywać jednak funkcjonowania sądownictwa inkwizycji w oderwaniu od tego, co działo się w czasach, kiedy ona urzędowała. A w tych czasach sądy inkwizycji były procesowo znacznie bardziej poprawne od sądów świeckich.Prawo jak i wszystko inne ewoluuje. Nie tak dawno jeszcze, bo w dziewiętnastym wieku, w Europie w całym majestacie prawa skazywano osła za to, że kopnął swojego właściciela, albo wytaczano procesy szczurom za zniszczenia powstałe w paryskich składach zboża. A to tylko dlatego, że w kodeksach  nie było zapisu, że przestępstwo, to czyn popełniony przez człowieka.I dziś jak w czasach inkwizycji zapada niejeden wyrok na podstawie niezgodnych z prawdą zeznań ludzi, którzy widzą w tym swoją własną korzyść. Pomyłek sądowych w najbardziej cywilizowanych państwach i przy najlepszym nawet systemie prawnym Pan nie wykluczysz.

Zachowujesz się jak radio Erewań : to prawda, że inkwizycja była zła ale inni byli (są) gorsi.

 

Na temat McCarthy'ego nie chce mi się toczyć sporów bo wiadomo jakie "afery" odkrył - wystarczy wspomnieć o spisku bibliotekarzy. W końcu przeholował i szukając komunistów w wojsku i CIA o mało co nie doprowadził do ujawnienia informacji tajnych na temat prac nad bombą termojądrową co wymusiło podjęcie konkretnych działań. Nie wiem na ile obsesja komunizmu była zwykłą paranoją, a na ile spowodowana była zaawansowaną chorobą alkoholową. Dużo gorsze jest to, że ze względu na sytuację polityczną (detonacja radzieckiej bomby atomowej, wojna w Korei) miał poparcie polityków różnych opcji - w tym demokratów dzięki czemu mógł działać całkowicie swobodnie. Obszerne transmisje telewizyjne miały wzbudzić dodatkową histerię w społeczeństwie i wskazać winnych zagrożeń. Jako żywo przypominały radzieckie kroniki filmowe z lat 30 prezentujące pokazowe procesy wrogów rewolucji. Jak widać na potrzeby chwili próbuje się go wybielać i stawiać za przykład bohatera walki z komunistami - ale jak już wcześniej pisałem każdy ma takich idoli na jakich zasługuje.

G
Gość
W dniu 10.04.2015 o 08:07, Jurysta napisał:

W d... mam celibat, a palikociarze powinni w Polsce przegrywać każdy proces. Choćby tylko dlatego, że razem ze swoim pryncypałem, przy współudziale Tuska i jego partii doprowadzili do tego, że organ o znamionach polskiego sejmu, nazawł Rzeź Wołyńską "czystką etniczną o znamionach ludobójstwa".

w du*** to ty masz glowe swoja matole  organ to ci mozg wypalil

G
Gość
W dniu 10.04.2015 o 12:22, m napisał:

Lemingi ogłupione przez GW i TVN szczekają, karawana idzie dalej. POmyślcie samodzielnie lemingi to naprawde nie boli.

Gdyby w Twoim poście GW i TVN zastąpić ND i RM, to też mogłoby być. Bo wszystko zależy od punktu widzenia i tego, jaki kto ma interes w manipulacji ludźmi. Pełni obiektywizmu nie można oczekiwać ani u jednych, jak i drugich.

m
m

Lemingi ogłupione przez GW i TVN szczekają, karawana idzie dalej. POmyślcie samodzielnie lemingi to naprawde nie boli.

J
Jurysta
W dniu 10.04.2015 o 09:17, przechodzień napisał:

Nie przyłączę się do polowania na czarownice - porzuć nadzieję.  Komisja McCarthy'ego działała niczym trybunał inkwizycyjny opierając się na pomówieniach, kłamstwach i donosach. To jedna z najczarniejszych kart w historii USA, ale każdy ma takich idoli na jakich zasłużył.

Z przykrością muszę zasugerować, żebyś odświeżył swoje źródła. Kiedy opadły emocje związana z tą komisją i rzecz zbadano rzetelnie,okazało się, że zarzuty formułowane przez tą komisię w zdecydowanej większości były słuszne.

O trybunałach inkwizycyjnych także radzę sobie dokładnie poczytać, bo w czasach kiedy one funkcjonowały były zdecydowanie bardziej obiektywne od innego współczesnego im sądownictwa. Dodać by tu należało, że inkwizycja była bardziej obiektywna od późniejszych lewackich trybunałów działających podczas rewolucji francuskiej.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3