Przegraliśmy z Niemcami i w ćwierćfinale gramy z Australią

Mateusz Filipski, snajper naszej ekipy. w sparingu potrafił zajść za skórę ekipie Australii. Krzysztof Kapica
Nie pomogło 49 punktów duetu Filipski-Łuszyński - polska ekipa wózkarzy przegrała z Niemcami 63:73 w ostatnim grupowym meczu na londyńskiej paraolimpiadzie.

Po dwóch porażkach (z Kanadą i Wielką Brytanią) Polacy wzięli się w garść i przez 30 minut mieli więcej od powiedzenia od rywali zza Odry. Po 30 minutach wynik brzmiał 51:44. Niestety, w ostatniej kwarcie naszym odcięło prąd, szerszy skład rywali zrobił swoje, stąd wynik "ćwiartki" 12:29.

Trzy porażki z rzędu zepchnęły nasz team na 4 miejsce w grupie. To, niestety, oznacza, że biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Australią. Z mistrzami świata Polacy przed wyjazdem do Londynu potrafili mocno powalczyć - w jednym sparingu przegrali po dogrywce. W tamtym meczu Mateusz Filipski, wychowanek Startu Rzeszów, trafił 7 trójek. Jeśli ma dojść do miłej niespodzianki, błyszczeć musi nie tylko ten, ale i pozostali zawodnicy. Mecz dziś o 21.45.

Wynik: Niemcy - Polska 63:73 (11:15, 18:22, 15;14, 29:12). Punkty dla Polski: Gorzkowicz 0, Filipski 27, Macek 2, Wiśnik -, Pietrzyk -, Wróbel 0, Bandura 2, Łuszyński 22, Balcerowski 3, Mosler 0, Darnikowski -, Cyrul 7.