Przemyśl ma pierwszą ligę! Niedźwiadki Chemart pokonały w swej hali Sokoła Międzychód

Po ostatniej syrenie koszykarze z Przemyśla fetowali razem ze swymi kibicami
Po ostatniej syrenie koszykarze z Przemyśla fetowali razem ze swymi kibicami Tomasz Ryzner
Niedźwiadki Chemart pokonały w hali przy Mickiewicza Sokoła Międzychód 87:76, wygrały z nim półfinał fazy play off 2:0 i tym samym awansowały na zaplecze ekstraklasy. Koszykarska 1 liga wraca do Przemyśla po 10 latach.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl awansowały do 1 ligi koszykarzy...

Przemyślanie udanie weszli w mecz (9:2), trafiali w urozmaicony sposób, a gdy Janczak nie spudłował zrobiło się 15:6 i trener gości poprosił w 5 minucie o czas. Po nim sokoły mocniej popracowały w obronie i zaliczka miejscowych przestała rosnąć.
W II ćwiartce obie strony potrzebowały 2 minut, aby lepiej ustawić celowniki. Majce średnio szło, ale gdy Egner dwa razy wbił się pod kosz Niedźwiadki prowadziły 30:19. Po obu stronach broniono na granicy przepisów.

W 16. minucie o pauzę poprosił trener gości, a za chwilę Niedźwiadków (32:24). Przy stanie 39:26 kolejną pauzę zarządził coach Sokoła. Po niej Majka dorzucił osobistego do wcześniejszego trafienia i było 40:26. Gdyby przemyślanie nie spieszyli się w kilku akcjach, to po I połowie wygrywaliby pewnie wyżej niż 46:32.

Na początku III kwarty Puchalski podwyższył wynik, a Majka złapał 2 faul, po czym trafił na 50:32. Było dobrze, ale przemyślanom przestało wpadać, goście trafiali zza łuku i przy stanie 53:42 trener nadsańskiej ekipy wziął time-out. Sokoły twardo broniły i przewaga gospodarzy nie chciała rosnąć. W 29. min Puchalski trafił zjawiskową „trójkę” i tablica zapaliła wynik 66:52.

Na otwarcie IV odsłony trafił Serwański (70:56), Wróbel popełnił czwarty faul, ale walka trwała. Sokół mozolnie odrabiał straty i w 35. Min przegrywał tylko 63:70. Niemoc Niedźwiadków przerwał Bal. Najpierw zaliczył akcję 2+1, potem trafił spod kosza (75:63).
Niedźwiadki pudlowały rzuty wolne na potęgę, ale w 37. min piąty faul złapał Wróbel, aktywa gości spadły, ale nic nie było pewne (77:70). Po „osobowych” Majki, bloku Egnera wynik brzmiał 79:70. Do końca kwarty pozostawały 2 minuty.

Kiedy Serwański urwał się Lewisowi (81:72), coach przyjezdnych zarządził time-out (1.37 do końca). Po wznowieniu gry znów błysnął Serwański, Majka zmarnował rzuty wolne, ale po chwili lepiej ustawił celownik i 28 sekund przed syreną Niedźwiadki wygrywały 85:74. Kibice rozpoczęli w tym momencie fetę. Wiadomo było, że po 10 latach koszykarska 1 liga wróciła do Przemyśla. Stanisław Polański, spiker zawodów, który pamięta złote lata przemyskiego baksetu, odśpiewał wraz z kibicami gromkie "sto lat".

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Sokół Marbo Międzychód 87:76 (24:17, 22:15, 22:22, 19:22)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Niedźwiadków.

Niedźwiadki Chemart: Serwański 13 (2 bl.), Puchalski 19 (5x3), Egner 17 (15 zb.), Janczak 11 (1x3), K. Majka 15 (13 as., 5 str., 2 prz.) oraz Skubiński 0, Kindlik 0, Bal 6, Uberna 4, Kulikowski 2, Kucharski 0. Trener Daniel Puchalski.

Sokół Marbo: Szymczak 11 (2x3, 7 zb., 3 prz.), Wróbel 13 (2x3, 3 as., 4 str., 3 prz., 2 bl.), Lewis 2, Smarzy 14 (1x3), Małachowski 20 (7 zb.) oraz Nowak 16 (2x3), Paluszak 0, Dorożała 0. Trener Marcin Chodkiewicz.