PŚ w skokach narciarskich. Kamil Stoch drugi w Engelbergu

Przemysław Markocki
Kamil Stoch był o krok od zwycięstwa w Engelbergu.
Kamil Stoch był o krok od zwycięstwa w Engelbergu. Marek Dybaś
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył Andreas Kofler.

Po słabym początku sezonu bardzo dobrze zaprezentowali się nasi skoczkowie w Engelbergu. Na tamtejszej skoczni HS-137 drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch, a w pierwszej trzydziestce znalazło się jeszcze czterech polskich zawodników.

Zwyciężył Austriak Andreas Kofler, który wyprzedził Kamila Stocha o zaledwie 0,1 punktu (Polak prowadził po pierwszej serii). Dla Stocha było to jedenaste w karierze miejsce na podium w zawodach Pucharu Świata.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został inny Austriak - Gregor Schlierenzauer.

Bardzo dobrą dziewiątą pozycję wywalczył Dawid Kubacki (po pierwszej serii był piąty). Zapunktowali także Maciej Kot (17. miejsce), Krzysztof Miętus (23) i Klemens Murańka (28).

Do pierwszej trzydziestki nie zdołał awansować tylko Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 36. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Stoch (19. miejsce). Kolejne pozycje zajmują Kubacki (28) i Kot (33).