sportowy
  Puchar CEV: Asseco Resovia - Dynamo Moskwa 2:3

  Puchar CEV: Asseco Resovia - Dynamo Moskwa 2:3

  mbluj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry.

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry. ©Krzysztof Łokaj

  W pierwszym finałowym meczu o Puchar CEV siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali po zaciętej i emocjonującej walce z Dynamem Moskwa 2:3.
  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry.

  W hali Podpromie dużo było emocji i twardej gry. ©Krzysztof Łokaj

  W tie-breaku rzeszowski zespół posiadał inicjatywę, prowadził kilkoma punktami, ale na finiszu lepsi byli goście.

  Asseco Resovia Rzeszów - Dynamo Moskwa 2:3 (20:25, 25:22, 20:25, 25:23, 13:15)

  Resovia; Lukas Tichacek, Georg Grozer, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Olieg Achrem, Marco Bojić, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paul Lotman, Grzegorz Kosok. Trener Andrzej Kowal.

  Dynamo: Siergiej Grankin, Denis Kalinin, Nikołaj Pawłow, Dmitry Szczerbinin, David Lee, Petre Veres, Roman Bragin (libero) oraz Paweł Krugłow, Aleksander Markin, Walentin Bezriukow. Trener Jurij Czerednik.

  Sędziowali: Stephan Grieder (Szwajcaria) i Mykhaylo Melnyk (Ukraina). Widzów: 5000.

  Był to mecz godny finału. Obie drużyny grały ambitnie, dobrze, skutecznie, ale także popełniały wiele błędów, zwłaszcza w zagrywce, ale trzeba było podejmować ryzyko, bo "proste" serwisy kończyły się zaraz skutecznymi atakami rywala. Resoviakom zagrywka w tym pojedynku, który kibice długimi chwilami oglądali na stojąco, nie wychodziła, tak jak to potrafią. Nie najlepsze było także przyjęcie. Z takim mocnym rywalem, jak Dynamo, to ciężkie grzechy.

  "Był to bardzo emocjonujący u wyjątkowo trudny mecz. Wygraliśmy, ale po twardej walce. Resovia pokazała charakter" - mówił Nikołaj Pawłow, zawodnik Dynama Moskwa.

  " W dwóch setach, które przegraliśmy, prowadziliśmy przecież nawet różnicą pięciu punktów, ale gospodarze wyrwali nam zwycięstwo. W piątej partii, to my byliśmy w roli goniących i na finiszu udało nam się zwyciężyć. Bardzo ważny w tym meczu serwis" - dodał Pawłow, który grał bardzo skutecznie.
  O wszystkim rozstrzygnął tie-break. To był prawdziwy bój. Rozpoczął go skutecznym atakiem Georg Grozer, którego Rosjanie obawiali się najbardziej. Po asie Marco Bojicia resoviacy prowadzili 6:3. Na 7:4 z krótkiej popisał się akcją Piotr Nowakowski. Po ataku Grozera było 10:7. Nowakowski z krótkiej sprawił, że notowano 13:10 i wtedy całą inicjatywę przejęli dynamowcy. Mecz zakończył atakiem Peter Veres.

  Rewanż w niedzielę o godzinie 16 polskiego czasu w Moskwie. Puchar zdobędzie drużyna, która wygra dwa mecze. Przy remisie 1-1 rozegrany zostanie złoty set. W nim cała nadzieja Asseco Resovii.

  Opinie
  Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii)


  Był to mecz z dużą ilością błędów z jednej i z drugiej strony. Przyczyn naszej porażki upatruje w elemencie zagrywki - przyjęcia, w pozostałych mecz był dość wyrównany i momentami stał na dobrym poziomie. Już dawno nie oddaliśmy przeciwnikowi w przyjęciu tak wielu punktów. Z takim przeciwnikiem jak Dynamo, z którym każdy punkt trzeba wyszarpać, tak to się kończy. Szkoda, bo była duża szansa, szczególnie w tie-breaku, w którym prowadziliśmy kilkoma punktami. Niestety, nie wytrzymaliśmy chyba tego psychicznie w przyjęciu. Jedziemy do Moskwy walczyć, nie mamy nic do stracenia.

  Więcej opinii w czwartkowych Nowinach

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie