Puchar Polski. PGE Stal Mielec lepsza od Pogoni Szczecin

(paz) (aip)
Jakub Zegarliński
Szczypiorniści PGE Stali Mielec wygrali u siebie z Pogonią Szczecin 31:25, w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

To drugi mecz Portowców w Mielcu w ten weekend. W sobotę przegrali 21:29 w spotkaniu 22. kolejki Superligi. To oznacza, że zagrają w fazie play out o utrzymanie.

W pucharowym meczu na boisku wcześniej niż zwykle pojawiła się szczecińska młodzież. Przez pierwszy kwadrans było remisowo. Portowcy jednak przez sześć minut nie zdobyli bramki i gospodarze odjechali na 9:6. W 25. min po trafieniu Dawida Krysiaka Pogoń doprowadziła do stanu 10:9, ale już do przerwy goście nie trafili ani razu.

Odpoczynek im się przydał, bo pierwsze 13. min drugiej połowy to była walka bramka za bramkę. W 45. min czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Michal Bruna i mecz dla Pogoni właściwie się skończył.

Stal w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra z Azotami Puławy.

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 31:25 (14:9)

Stal: Łukawski, Lipka, Nikolić, - Krępa 7, Janyst 2, Wypych 1, Gasin M. 4, Gasin P. 1, Kłoda, Kirilenko 2, Dementiew 5, Krygowski 3, Davidović 7. Trenerzy: Tadeusz Jednoróg, Tomasz Sondej, Łukasz Rybak.

Pogoń: Morawski, Tatar, - Grzegorek 2, Bruna 4, Walczak 3, Gierak 7, Krysiak 2, Jedzinak, Trzaszczka 3, Zaremba, Kniazeu 2, Fedeńczak 2. Trener: Rafał Biały.