Pucharowy dublet kolarza z Brzózy Królewskiej na lubelszczyźnie. Podium dla żaka Azalii

Młodzi kolarze z Brzózy Królewskiej dzielnie walczyli na trasach lubelszczyzny
Młodzi kolarze z Brzózy Królewskiej dzielnie walczyli na trasach lubelszczyzny Archiwum klubu
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) wygrał oba wyścigi młodzików podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w Urzędowie k. Kraśnika.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się jazdy indywidualne na czas. Mikołaj uzyskał najlepszy czas, uzyskując przewagą prawie 7 sekund nad drugim zawodnikiem. W rywalizacji żaków 4. miejsce zdobył Michał Lipiński, a wśród juniorów 7. Pozycję zajął Karol Stańko.

Pozostałe wyniki: żak, 9. Tymoteusz Gajdek; młodzik, 14. Jan Szczepanik; juniorka mł., 21. Lena Ożóg; junior mł., 21. Jan Kupras, 34. Borys Klaczkowski.

Dzień później rywalizowano w wyścigu ze startu wspólnego. Młodzicy mieli do pokonania 62 kilometrów. Mikołaj Klaczkowski zwyciężył po finiszu z grupy. W tej samej kategorii Jan Szczepanik zajął 14. miejsce. W gronie żaków (36 km) 3. miejsce wywalczył Michał Lipiński, a 8. Tymoteusz Gajdek.

Pozostałe wyniki: junior mł. (88 km), 14. Borys Klaczkowski, 39. Jan Kupras; junior (146 km), 19. Karol Stańko.