Przemyscy radni miejscy ustalili miesięczne wynagrodzenie nowego prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna (Kukiz'15). Zarobi mniej od poprzednika, czyli Roberta Chomy.

9940 złotych brutto miesięcznie będzie zarabiał Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. "Na rękę" będzie to 6997 złotych. Do tej kwoty dojdzie również dodatek stażowy, 1 proc. za każdy rok pracy.

To mniej niż zarabiał poprzedni prezydent Przemyśla Robert Choma. Jak na sesji Rady Miejskiej poinformował Dariusz Łapa, sekretarz Urzędu Miejskiego w Przemyślu, ostatnie zarobki Chomy wynosiły 12 435 złotych brutto, co dawało 8738 złotych "na rękę".

Za ustaleniem takiej wysokości wynagrodzenia głosowało 22 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkańcy Przemyśla mogą się spodziewać wielu zmian. Rozmowa z Wojciechem Bakunem, prezydentem miasta Przemyśla [WIDEO]

Zgodnie z ustawą, prezydent miasta tej wielkości, co Przemyśl, maksymalnie może zarabiać 12 435 złotych. Na jego pobory składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 3800 do 5000 złotych, dodatek funkcyjny w maksymalnej wysokości 2100 złotych. Do tego dodatek specjalny w wysokości 20 do 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Dokładne kwoty ustalają radni.

Na koniec ustalany jest jeszcze dodatek za wieloletnią pracę. Przysługuje po pięciu latach pracy i wynosi 1 proc. za każdy przepracowany rok, maksymalnie 20 proc.

WIDEO: Wojciech Bakun wygrywa w Przemyślu. Miażdżąca przewaga nad kandydatem PiS