Rafał Wilk zajął ósme miejsce podczas rozgrywanych w Glasgow mistrzostw świata w kolarstwie szosowym

bum
Rafał Wilk w Glasgow będzie miał jeszcze jedną szansę na medal MŚ
Rafał Wilk w Glasgow będzie miał jeszcze jedną szansę na medal MŚ Facebook zawodnika
Rzeszowianin Rafał Wilk zajął ósme miejsce podczas rozgrywanych w szkockim Glasgow mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Rzeszowianin w jeździe indywidualnej na czas handbike'ów, na dystansie 16,8 km, w kategorii H-4 został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Złoty medal zdobył 32-letni Holender Jetze Plat.

Jetze Plat - nowy, stary- mistrz świata, który od kilku lat bryluje w grupie H4, w środowej czasówce uzyskał czas 24:23.56. Rafał Wilk, nasz trzykrotny mistrz paraolimpijski w handbike’u oraz wielokrotny mistrz świata, walczył bardzo dzielnie, stracił do zwycięzcy 1:40.66, potwierdzając przynależność do ścisłej światowej czołówki w H4.

Srebrny medal zdobył Francuz - Mathie Bosredon (+8.17), a brązowy kolejny reprezentant Francji - Joseph Fritsch (+11.18). Czwarte miejsce wywalczył znany Austriak Thomas Fuhwirth (+11.61).

Sklasyfikowanych zostało 27 zawodników. Czternasty był drugi z reprezentantów Polski - Jakub Staszkiewicz (+3:13.56).
11 sierpnia Rafał Wilki razem z innymi reprezentantami naszego kraju rywalizował będzie o medale MŚ w wyścigu ze startu wspólnego.