Regionalny Puchar Polski. Resovia nie dała żadnych szans Igloopolowi Dębica i jest pierwszym finalistą w podokręgu Rzeszów-Dębica [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Resovia (ciemne stroje) pokonała Igloopol Dębica i awansowała do finału regionalnego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów-Dębica Waldemar Mazgaj
Resovia jest pierwszym finalistą regionalnego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów-Dębica. Drużyna Szymona Grabowskiego pewnie pokonała Igloopol Dębica na jego boisku.

Zarówno Igloopol Dębica, jak i Resovia wystąpiły w mocno odmłodzonych składach (siedmiu młodzieżowców w podstawowej 11 gospodarzy) ale lepsze zaplecze ma Resovia.

Już w 2. minucie było 0:1 gdy samobójczą bramkę zdobył 17-letni Jakub Siedlecki. Gdy w 19. minucie było już 0:3 po fatalnych błędach obrony zanosiło się na pogrom.

Ale też defensywa i bramkarz „pasiaków” popełniali fatalne błędy, czego dowód mieliśmy zaraz po przerwie, gdy Andriej Hryb mógł wpakować piłkę do pustej bramki.

To dawało gospodarzom jeszcze jakieś nadzieje, ale w końcówce rozwiał je Dawid Bieniasz.

Rywala w finale Resovia pozna w środę, kiedy odbędzie się mecz Izolator Boguchwała - Stal Rzeszów.

Igloopol Dębica - Resovia 2:6 (1:4)

Bramki: 0:1 Siedlecki 2-sam., 0:2 Pawlak 10-głową, 0:3 Adamski 19, 1:3 P. Nalepka 23, 1:4 Kwiek 29-głową, 2:4 Hryb 47, 2:5 Bieniasz 80, 2:6 Bieniasz 89.

Igloopol: Psioda - Lamparty (46 Syguła), Wanat (46 Ł. Stefanik), Siedlecki, Smagacz ż - Jezuit, K. Rokita (46 Janus), Żydek (77 Draguła), Hryb ż - P. Nalepka, Brzostowski (46 D. Rokita). Trener Bartosz Zołotar.

Resovia: Pietryka - M. Kmiotek, Pawlak (60 Makowski ż), Domoń, Cach - Bieniasz, Taranenko (60 Kaliniec), Kwiek (60 Pyrdek), Frankiewicz, Adamski (59 Drobot) - D. Buczek (75 B. Buczek). Trener Szymon Grabowski.

Sędziował K. Krzak (Mielec). Widzów 250.