Remis na początek V Memoriału im. Antoniego Weryńskiego

Jakub Zegarliński
Remisem 29:29 zakończył się mecz SPR Stal Mielec – ZTR Zaporoże. Spotkanie to otworzyło V Memoriał im. Antoniego Weryńskiego.

Początek spotkania nie zapowiadał, że obie ekipy o zwycięstwo będą walczyć do ostatnich sekund. Ukraińcy bardzo mocno weszli w mecz i już po kilku minutach prowadzili 3:0. Mielczanie jednak nie od parady noszą od kilku lat pseudonim „Czeczeńcy”. Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja szybko obudzili się z letargu – w 11 .minucie byli już na prowadzeniu.

Odrodzona Stal Mielec, w której barwach brylowali Rudolf Cuzić, Wiktor Kawka oraz Łukasz Janyst, nie miała zamiaru oddawać pola i postawili Ukraińcom bardzo wysoko poprzeczkę. W efekcie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:15.

W drugiej połowie obraz gry był bliźniaczy do tego, co oglądaliśmy w pierwszych trzydziestu minutach. Obie drużyny toczyły bardzo wyrównany bój i żadna z nich nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwie bramki. Ostatecznie, po bardzo emocjonującej końcówce, mecz zakończył remisem 29:29. – Mecz był wyrównany i myślę, że ciekawy dla kibiców. Postawiliśmy się mocno i mogliśmy nawet pokusić się o wygraną. Cieszymy się jednak, bo mecz z Zaporożem udowodnił, że nasze przygotowania idą w dobrym kierunku – komentował na gorąco II trener SPR Stali, Tomasz Sondej.

SPR Stal Mielec – ZTR Zaporoże 29:29 (16:15)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski - Wilk 4, Krępa 3, Janyst 5, Skuciński, Rusin, Mochocki 2, Kłoda, Sarajlić 4, Basiak 1, Kawka 4, Chodara, Cuzić 3, Krupa 3.

ZTR Zaporoże: Severyn, Strelnikov - Akimenko 3, Konstantinov 3, Ganchev 5, Isanchuk, Karamyshev 6, Dereviankin, Artemenko 4, Korielov, Tilte 4, Honcharov, Kravchenko, Zviezdov, Kriuchkov.