Resovia II lepsza od Stali Nowa Dęba

Waldemar Mazgaj
Po fauliu na Piotrze Krawczyku sędzia podyktował karnego, z którego Resovia II zdobyła bramkę na 1-0. fot. Krzysztof Kapica
Rezerwy Resovii po ciekawym i zaciętym meczu okazały się lepsze od Stali Nowa Dęba. Po zwycięstwie 3-2 na trzy punkty zbliżyły się do prowadzącej trójki.

Z czwórki zawodników II-ligowej Resovii zesłanych do rezerw występ skrzydłowych Petera Zahradnika i Davida Kwieka można określić krótko: grali za karę.

W ich miejsce trener posłał w bój Bartosza Hajczuka oraz Sebastiana Fedana, których bramki odwróciły losy meczu.

Był to drugi zwrot akcji, bo najpierw straty (bezmyślny faul w polu karnym) odrobili goście dzięki pięknej główce Piotra Maruta i sprytowi Tomasza Warzochy.

- Gdy ma się okazje na dobicie przeciwnika to trzeba je wykorzystać. Piotrek Marut tego nie zrobił, a za chwilę Resovia strzeliła dwie bramki - opowiadał Daniel Młynarczyk, trener Stali, który wspominał sytuację z 64.minuty, gdy rosły napastnik Stali pędził sam na bramkę Ihora Witiwa od połowy boiska, ale przegrał ten pojedynek.

W 30. min Marut posłał taką bombę z wolnego, że gdyby nie interwencja bramkarza Resovii, piłka mogłaby zrobić dziurę w siatce.

RESOVIA II - STAL NOWA DĘBA 3-2 (1-2)

1-0 Codello (15.-karny, faul Dudka na Krawczyku)
1-1 Marut (25.-głową, centra K. Serafina)
1-2 Warzocha (45+1.-karny, faul Witiwa na Warzosze)
2-2 Hajczuk (76., asysta Codello)
3-2 Fedan (81., centra Juszkiewicza)

Składy, noty sędziów i zawodników oraz opinie w "Stadionie"