Resovia ma mistrzów Polski, a Tiki-Taka wicemistrzynię. Wielki bieg Alberta Komańskiego

Albert Komański w biegu na 200 m nie dał szans konkurencji
Albert Komański w biegu na 200 m nie dał szans konkurencji pozla
Wiktoria Miąso i Albert Komański (oboje Resovia) zdobyli złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski odpowiednio w skoku wzwyż i w biegu na 200 m. Zawodnik Resovii uzyskał 20.56, co jest drugim wynikiem w historii tej konkurencji w Polsce i najlepszym w tym sezonie w Europie!

Wiktoria miała problem z plecami, stąd rozważała odpuszczenie mistrzostw. Dzień przed imprezą zapadła jednak decyzja, że uda się do Miasta Kopernika. Tam wygrała bardzo pewnie; pokonywała wysokości w pierwszych próbach i jako jedyna doszła do 186 cm. Próby na 190 cm okazały się nieudane. „Wika” okazała się jednocześnie najlepsza w kategorii U’23.

Srebro zdobyła Aneta Rydz (RLTL Optima Radom, 182 cm), a brąz Alicja Wysocka. Koleżanka klubowa Wiktorii wynikiem 178 cm pobiła rekord życiowy i zdobyła dodatkowo srebro w kategorii młodzieżowej. Dwie kolejne zawodniczki także uzyskały 178 cm, ale to Alicja pokonała tę wysokość w pierwszej próbie.

Alber Komański w swoim biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 20.94, co dało mu przed finałem 2. miejsce w rankingu. Lepszy był Łukasz Żok (Gorzów) z wynikiem 20.86. W finale podopieczny trenera Janusza Mazura doskonale wyszedł z bloków i wyraźnie pokonał Żoka. Wynik 20.56 oznaczał oczywiście „życiówkę” dla resoviaka, ale przede wszystkim najlepszy rezultat w tym roku w Europie. Do wyrównania rekordu Polski Marcina Urbasia sprzed 21 lat zabrakło ledwie 0.005 sekundy.

Magda Niemczyk w sobotę została mistrzynią U’23 w biegu na 60 m, ale 7. miejsce w ogólnej klasyfikacji pozostawiło pewien niedosyt. Na dystansie 200 m podopieczna trenera Bogdana Karkuta apetyt na medal zasygnalizowała już w eliminacjach, w których uzyskała czas 23.41, drugi w przedfinałowym raankingu. Lepsza była Martyna Kotwiła (Optima Radom, 23.30).

W głównej rozgrywce ta ostatnia pobiegła nieco słabiej (23.37), ale zdobyła tytuł. Nasza sprinterka uzyskała wynik 23.50, co dało srebrny medal (i złoty w kategorii U’23). Judyta Zwolińska (Resovia) popełniła falstart i została zdyskwalifikowana.

W biegu na 800 m kobiet brązowy medal wywalczyła Agnieszka Dybka (Resovia), która uzyskała czas 2:08.47, dla której był to rekord życiowy. Wygrała Margarita Koczanowa (AZS AWF Kraków, 2:02.38), wicemistrzynią została Angelika Sarna(AZS AWF Warszawa, 2:03.67).

W klasyfikacji medalowej 5. miejsce w kraju wywalczyła Resovia (2 złote, 2 brązowe), a 15. Lokatę LKS Stal Mielec. Najlepszy był AZS UMCS Lublin (3 złote, 2 srebrne).

Sześć medali dało 5. miejsce województwie podkarpackiemu (3 – 1 – 2). Pierwszą pozycję zajęło województwo mazowieckie (4 – 7 – 3).