Resovia padła w Iławie

tryzner
Trener Miroslav Copjak ma o czym myśleć.
Trener Miroslav Copjak ma o czym myśleć. Krzysztof Kapica
Siódemka nie okazała się szczęśliwa dla Resovii - w rozegranym awansem meczu 7. kolejki pasiaki przegrały z Jeziorakiem w Iławie 0-1. To pierwsza porażka rzeszowian w sezonie.

MIROSLAV COPJAK, trener Resovii

Przyjechaliśmy odebrać Jeziorakowi trzy punkty, a wyjeżdżamy z niczym. Trzeci raz mieliśmy okazje objąć prowadzenie w tabeli i po raz kolejny nic z tego nie wyszło. W pierwszej połowie wciągaliśmy przeciwnika na swoją połowę i groźnie kontrowaliśmy. W drugiej połowie to już nie był ten zespół, graliśmy słabiej.

W Iławie Resovia chciała przełamać strzelecką niemoc i zgarnąć wreszcie komplet punktów. Wygranej potrzebował Miroslav Copjak, pod którym trenerski stołek mocno się chwieje.
Niestety, pasiaki w czwartym meczu w rzędu nie strzeliły gola (w sumie 426 minut bez bramkowej zdobyczy), do tego po raz pierwszy poczuły smak porażki. Czy to oznacza koniec resoviackiej przygody dla czeskiego trenera. Zdania są podzielone - Aleksander Bentkowski, prezes klubu, zaznaczał kilka dni temu, że Copjak będzie walczył w Iławie o zachowanie posady. Dla odmiany Adama Sadecki, prezes sekcji, przekonywał, że Czech na pewno poprowadzi Resovię w derbach Rzeszowa.(12 września).
Sam mecz lepiej rozpoczęli gospodarze - śmiało ruszyli do ataku i kilka razy zagrozili bramce pasiaków. Jako pierwszy umiejętności Marcina Pietryki sprawdził Iwo Zubrzycki. Później bramkarz Resovii musiał poradzić sobie postrzale z dystansu w wykonaniu Łukasza Kuśmierza. Z dystansu uderzał też Tomasz Zakierski, ale trafił nieczysto w piłkę i Pietryka spokojnie zażegnał niebezpieczeństwo.

WOJCIECH TARNOWSKI, trener Jezioraka

Nie jest łatwo podnieść się po pięciu meczach, w których strzela się jednego gola i zdobywa tylko punkt. Wiedzieliśmy, że Resovii trudno coś strzelić, ale było też jasne, że rywal ma problemy z trafianiem do siatki. W sumie powinniśmy wygrać wyżej. Były ku temu okazję. Resovia zagrażała nam tylko po stałych fragmentach gry.

Z czasem do głosu doszła Resovia i w drugiej części I połowy miała więcej z gry. Stuprocentowych okazji bramkowych nasz zespół nie zdołał jednak wypracować. najbliżej szczęścia goście znaleźli się po strzale Piotra Szkolnika. Obrońca pasiaków mierzył dobrze z wolnego, piłka ominęła mur, ale Mateusz Imianowski z trudem, bo z trudem, ale nie pozwolił piłce wpaść do siatki.
Jak grała Resovia po przerwie.

- Słabiej, niż w pierwszej połowie - stwierdził Mateusz Partyga, dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej".

Strata gola nie była jednak skutkiem jakiegoś kardynalnego błędu. Po rzucie rożnym Łukasz Kuśnierz ok. 20 metrów od bramki przyjął piłkę na klatkę i huknął z pierwszej piłki.

- Uderzył fałszem, piłka była odchodząca. Wyszedł z tego piękny gol, Pietryka nie miał żadnych szans - ocenił dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej".

Żadnych szans na obronę nie miałby też Imianowski, gdyby Tomasz Jakuszewski przymierzył w 80 minucie parę centymetrów niżej. Niestety, gospodarze zostali tylko postraszeni, bo piłka po "bombie" naszego piłkarza ostemplowała poprzeczkę. Równie groźnie z dystansu uderzał Zakierski. Piłka frunęła w stronę "okienka" tylko dzięki klasie Pietryki Jeziorak nie podwyższył prowadzenia. 5 minut później Sedlewski główkował obok spojenia.

JEZIORAK IŁAWA - RESOVIA 1-0 (0-0)
1-0 Kuśnierz (58)
JEZIORAK: Imianowski - Kowalski, Czupryna, Kalkowski, Frączek - Kuciński (82. Kretow), Zakierski, Gondek (68. Dymowski), Zubrzycki (62. Sedlewski) - Piceluk, Kuśnierz (76. Rybkiewicz).
RESOVIA: Pietryka 6 - Kozubek 5, Bogacz 5, Zitka 5, Szkolnik 5 - Smolec 3 (53. Ogrodnik), Nikanowicz 5, Kaczor 4 (67. Jakuszewski), Krupa 5 (84. Fedan) - Hajduk 3 (53. D. Kantor), Pontus 4.
SĘDZIOWAŁ: Sławomir Pipczyński (Radom). ŻÓŁTE KARTKI: Kowalski, Sedlewski - Szkolnik, Jakuszewski. WIDZÓW: 800.