Resovia pokonała Garbarnię Kraków

Sebastian Hajduk dyrygował pomeczowymi śpiewami resoviaków.
Sebastian Hajduk dyrygował pomeczowymi śpiewami resoviaków. Krzysztof Kapica
W zaległym meczu "Pasiaki" pokonały Garbarnię Kraków 2-1. Bohaterem został Sebastian Hajduk, który strzelił gola minutę po wejściu na boisko.

- Dawno nie wygraliśmy, tracąc jako pierwsi gola Po raz pierwszy wygraliśmy też w popielatych strojach - śmiał się Stanisław Mandela, kierownik Resovii. Można dodać, że na zwycięstwo na Wyspiańskiego Resovia czekała od października.

Resovia miała daleko więcej z gry. Po ostatnim gwizdku kamień z serca spadł Konradowi Domoniowi, bo to on zawalił gola. Cichy, mając stopera na plecach, "owinął się" wokół niego i lobem pokonał Marcina Pietrykę. W 38. min Bartłomiej Makowski uratował gospodarzy zatrzymując w kontrze Brozia. U miejscowych blisko gola strzałem z dystansu był Michał Ogrodnik.

Po przerwie tablica szybko pokazała remis. Arbiter uznał, że Adrian Fedoruk faulował Ogrodnika i wskazał na "wapno". Marek Motyka nie krył oburzenia.

- Zawodnik Resovii wpadł na mojego piłkarza, który stał w miejscu - oceniał coach "brązowych".
Robert Tunkiewicz pewnie trafił z 11 metrów. 10 minut później w polu karnym Resovii padł Leszczak. Interweniował Kamil Słaby. Sędzia uznał, że prawidłowo. Motyka był innego zdania.

- Takich błędów robić nie wolno. Walczymy o utrzymanie. Nie zmienia to faktu, że Resovia dominowała, a my się pogubiliśmy - komentował.

Bohaterem został Sebastian Hajduk, który zachował się nieco podobnie do Cichego, tyle że stopera zgubił zagraniem piętą. Z 10 metrów "Hajdi" kropnął mocno i pewnie trafił.

- Do tego gola żadnych pretensji nie mam - stwierdził trener krakowian. Rzeszowianie wskoczyli na 5 miejsce w tabeli. W weekend znów zmierzą sięz krakowską piłką, bo zagrają z Puszczą w Niepołomicach.

RESOVIA - GARBARNIA KRAKÓW 2-1 (0-1)

0-1 Cichy (25), 1-1 Tunkiewicz (55, karny, po faulu Fedoruka na Ogrodniku), 2-1 Hajduk (77, po indywidualnej akcji)

RESOVIA: Pietryka - Jaroch, Domoń (46. Baran), Makowski, Słaby - Ogrodnik, Frankiewicz, Nikanowycz, Tunkiewicz, Kwiek (46. Krawczyk) - Ciećko (76. Hajduk).
GARBARNIA: Widawski - Ryś, Pluta, Piszczek, Fedoruk - Leszczak, Uwakwe, Zelek (72. Kalemba), Broź, Siedlarz - Cichy (78. Nwachukwu).
SĘDZIOWAŁ Marcin Muszyński (Łódź). ŻÓŁTE KARTKI: Siedlarz, Pluta, Zelek - Baran, Krawczyk. WIDZÓW: 600.