Resovia przegrała po karnym

Resoviacy nie musieli przegrać w Olsztynie.
Resoviacy nie musieli przegrać w Olsztynie. Krzysztof Kapica
Resovia do 92 minuty bezbramkowo remisowała w Olsztynie. Punktu nie ugrała, bo tuż przed końcem arbiter pydktował rzut karny dla OKS-u..

Po 4-1 z Wigrami Suwałki "pasiaki" miały ochotę pójść za ciosem. Jeśli nie wygrać, to przynajmniej zremisować z groźnym OKS-em. W stronę Olsztyna rzeszowianie wyruszyli już w czwartek wieczorem, jednak z wyprawy wrócili na tarczy. Do ugrania punktu brakło sekund.

- To był mecz na remis - ocenia Piotr Gajewski z "Gazety Olsztyńskiej". - OKS fragmentami bywał dłużej przy piłce, ale Resovia była groźna. Nie miała może klarownych setek, jednak o gola mogła się pokusić

Kilka razy pod bramką OKS-u zamieszania narobił Michał Twardowski, z dystansu ładnie też przyłożył Michał Ogrodnik. W końcówce nic nie wskazywało, że gospodarze strzelą gola za 3 punkty. Nie okupowali połowy resoviaków, ci ostatni bronili się spokojnie i też potrafili się odgryźć. Wyglądało, że obie strony są pogodzone podziałem punktów. Podobnie kibice, którzy w doliczonym czasie zaczęli już opuszczać stadion. I niektórzy przegapili gola. Mijała 92 minuta, kiedy Łukasz Suchocki skorzystał ze swej szybkości i urwał się na lewej stronie. W końcu wjechał w pole karne i dał efektownego "nura" na ziemię. Arbiter uznał, że nie było to wyłącznie aktorstwo i wskazał na "wapno". Krzysztof Filipek wytrzymał presję, strzelił w jedną stronę, Marcin Pietryka rzucił się w drugą i wyjazdowa porażka pasiaków nr 2 stała się, niestety, faktem.

OKS 1945 OLSZTYN - RESOVIA Rzeszów 1-0 (0-0)
1-0 Filipek (90, karny)
OKS: Skiba - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki - Łysiak, Szaraniec (90. Tunkiewicz), Jegliński, Filipek, Świderski (75. Żwir) - Suchocki.
RESOVIA: Pietryka - Krzak, Baran, Bogacz, Szkolnik - Piechniak, Nykanowicz Chrabąszcz, Ogrodnik - Twardowski (85. Czeneskow), Kantor (90. Cygnar).
SĘDZIOWAŁ: Tomasz Tobiański (Gdańsk). ŻÓŁTA KARTKA: Twardowski. WIDZÓW: 1300.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.