Resovia rozgromiła Orlęta w Radzyniu Podlaskim

Tomasz Leyko
Resoviacy odnieśli przekonywujące zwycięstwo.
Resoviacy odnieśli przekonywujące zwycięstwo. KRYSTYNA BARANOWSKA
Piłkarze Resovii gładko pokonali w Radzyniu miejscowe Orlęta i utrzymali wysoką przewagę nad drugą Stalą Rzeszów.

Pojedynek w Radzyniu Podlaskim obserwował były trener reprezentacji Andrzej Strejlau.

Jego obecność chyba zdekoncentrowała gospodarzy, bo już w 5 minucie zafundowała Resovii rzut karny. Stroną przeważającą wciąż byli goście. Jednak i Kusiakowi i Kamiński, i Walaszczykowi brakowało precyzji oraz... szczęścia. Gospodarze więc znów postarali się o karnego.

Resoviacy stwierdzili, że o następne bramki muszą już zadbać sami. Paweł Cygnar przymierzył z półobrotu w samo okienko. Była to bramka z kategorii "stadiony świata".

Po przerwie goście nie zamierzali pasować i zaraz po przerwie Danielak przymierzył głową, a piłka po koźle wpadła do bramki.

ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI - RESOVIA 0-4 (0-3)

0-1 Walaszczyk (5-karny, faul Jakubca na Kamińskim), 0-2 (39-karny, faul Jakubca na Cygnarze), 0-3 Cygnar (44), 0-4 Danielak (50, asysta Kozubka)

ORLĘTA: Stężała - Jakubiec, Dypa, Gmur, Ptaszyński - Kępa, Leszkiewicz, Borysiuk, Bednarczyk - Tarkowski, Wołek (67. Jędruszczak).
RESOVIA: Pietryka - Pydych, Baran, Kusiak, Kozubek - Turczyn, Cygnar (86. Madeja), Fryc, Walaszczyk (77. Jakubowski) - Kamiński (59. Kruczek), Danielak (68. Wiktor).
SĘDZIOWAŁ Michał Pastusiak (Lublin). ŻÓŁTA KARTKA: Jakubowski. WIDZÓW 300.