Resovia wygrała w Suwałkach

Tomasz RyznerZaktualizowano
Resovia zostawiła złudzeń rywalowi z Suwałk.
Resovia zostawiła złudzeń rywalowi z Suwałk. Wojciech Drażba
Resovia z tarczą wróciła z Suwałk. Pasiaki pokonały Wigry 3-1 i są już pewne, że nadal będą grać w II lidze.

W pierwszej połowie Resovia była w odwrocie, straciła jednego gola, a mogła więcej.

- Źle weszliśmy w mecz, presing nam nie wychodził i zostaliśmy zepchnięci na swoją połowę - oceniał Artur Łuczyk, szkoleniowiec przyjezdnych.

Na szczęście w 5. minucie Grażwydas Mikulenas z bliska przestrzelił, a gdy mierzył z okolic szesnastki wycelował piłka przeszła minimalnie obok celu. Gości oszczędził też Świerzbiński, a może raczej uratowała ich ofiarność Marcina Pietryki. Bramkarz Resovii strzał rywala przyjął na twarz, po czym chwile dochodził do siebie. W 20. minucie "Cinek" nic nie poradził, bo po rzucie rożnym, stojący przy dalszym słupku Bajko wycelował głową na długi róg. Piłka odbiła się od słupka i Resoviacy znaleźli się na minusie.

- Przy tej sytuacji zabrakło asekuracji obrońcy - stwierdził szkoleniowiec gości.

W miarę blisko wyrównania był aktywny Piotr Szkolnik, któremu z dośrodkowania wyszedł niebezpieczny strzał.
W przerwie coach pasiaków dokonał dwóch zmian, co pozwoliło mu zmienić ustawienie na cztery, cztery dwa. To był dobry pomysł. Już w 50. minucie Michał Ogrodnik celował z bliska głową i powinien wyrównać. Pięć minut później dokonał tego Michał Chrabąszcz. Uderzył mocno z wolnego, piłka po odbiciu od muru zmyliła Barwickiego i wpadła do siatki przy słupku. To pierwsze trafienie pana Michała w naszym klubie.
Dziesięć minut po tym fakcie pięknego gola (także pierwszego w barwach Resovii), zdobył Krzysztof Pietluch. Był to finał szybkiej kontry i wymiany kilku podań w naszej ekipie - napastnik rzeszowian wypalił zza pola karnego i trafił idealnie w długi róg. Resovia rządziła na boisku i bramka numer trzy wisiała w powietrzu. Padła tuż przed końcem zmagań. Sebastian Hajduk nie miał wcale łatwej sytuacji, mierzył sprzed szesnastki i wyszedł mu strzał przedniej marki.

WIGRY SUWAŁKI - RESOVIA 1-3 (1-0)

1-0 Bajko (20, głową, po rogu Pomiana), 1-1 Chrabąszcz (55, z wolnego), 1-2 Pietluch (65), 1-3 Hajduk (88)

WIGRY: Barwicki - Świerzbiński, Ł. Walicki, Makarewicz, Słowicki - Bajko, Lauryn, Statkevicius, Krusa (90. Omilianowicz) - Pomian (90. P. Walicki), Mikulenas
RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Bogacz, Baran, Szkolnik - Smolec (45. Hajduk), Nikanowycz, Chrabąszcz, Kwiek (45. Ogrodnik), Hajczuk (75. Walaszczyk) - Pietluch (85. Kaczor).
SĘDZIOWAŁ: Wojciech Sawa (Chełmno). ZÓŁTA KARTKA:: Makarewicz. WIDZÓW 300.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.