Resoviacy przegrali z rywalem z Pabianic. Walka o awans do 2. ligi rozstrzygnie się w niedzielę

Rzeszowianie chcieliby w nowym sezonie grać w 2. lidze
Rzeszowianie chcieliby w nowym sezonie grać w 2. lidze Krzysztof Kapica
Po pokonaniu MKS Wrześni (77:65) koszykarze Stolaro.pl Resovii przegrali pojedynek z PKK 99 Pabianice 70:74 finale turnieju barażowego o awans do 2. ligi. W niedzielę drużyna Łukasza Lewkowicza zmierzy się z drużyną TKM Włocławek

W sobotę poprzeczka poszła mocno w górę, bo naprzeciw gospodarzy stanęła ekipa z Pabianic. Gospodarze źle wystartowali i dość szybko tracili dystans do przeciwnika (4:14). W końcówce kwarty odrobili nieco strat, a na początku drugiej byli już blisko (22:23). Do przełamania jednak nie doszło i pabianiczanie znów odskoczyli, by prowadzić po 20 minutach 42:35.

Dystans jak najbardziej do odrobienia, jednak w trzeciej ćwiartce resoviacy popadli w niemoc pod atakowaną tablicą, a rywal dorzucił do zapasu jeszcze 4 „oczka”. Gdy na początku IV kwarty robiło się 46:62, wyglądało, że jest po emocjach. Nasz team nie zwiesił jednak głów i ruszył w pościg. Zrobiło się 60:65, nieco ponad minutę przed syreną 69:70.

Wydawało się, że długi finisz przyniesie skutek, ale ekipa z Pabianic nie spanikowała i rzuciła punkty na wagę zwycięstwa.

Wyniki:
Piątek
Profi Sunbud PKK 99 Pabianice- TKM Włocławek 79:56,
Stolaro.pl Resovia Rzeszów - MKS Września 77:65 (26:8, 19:21, 11:13, 21:23);

Sobota
MKS Września - TKM Włocławek 77:107,
Stolaro.pl Resovia - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 70:74 (17:21, 18:21, 11:15, 24:17)

Punkty dla Stolaro.pl Resovii: Kindlik 16 (4 as., 7 str.), 16 (3x3, 5 as., 7 str.), Dobrzański 12 (2x3, 3 prz., 4 bl.), 6, Argasiński 17 (2x3, 12 b.), 3, Łódź-Śmigielski 14 (3x3, 9 zb., 7 str.), 4 (1x3), Warszawski 12 (1x3, 21 b.), 21 (2x3, 9 zb.), Lipiński 2, 4 (1x3), Misiąg 4, 4, Sowa 0, 8 (1x3), Krupa 0, 1, Wołkow -, 0, Błachowicz-Kiełb -, 0, Szubart -, 3. Trener Łukasz Lewkowicz.