Rezerwy Niedźwiadków Chemart przegrały z Cracovią. Ponad 20 punktów Chalickiego

Rezerwy Niedźwiadków Chemart nie zdołały sprawić niespodzianki. Nz. w akcji Bartosz Bal, z prawej Konrad Strzępek Niedźwiadki Chemart/facebook
Niedźwiadki Chemart II Przemyśl nie postraszyły wyżej notowanej Cracovii i w hali przy Mickiewicza przegrały mecz 13 kolejki drugiej ligi 59:71.

Gospodarze grali przed meczem pierwszego zespołu, toteż nie mogli liczyć na konkretne posiłki z tamtej strony. Przemyślanie dobrze weszli w mecz, trafiał Bruno Chalicki i przez większość I kwarty krakowianie byli na minusie. Niestety, finisz odsłony należał już do nich.

W II „ćwiartce” goście kontrolowali wynik. W 19. minucie, po trafieniu Barszczaka, miejscowi „zeszli” na 5 punktów (27:32), jednak „trójki” Nowaka i Łopatkiewicza przywróciły status quo (27:40 po 20 minutach).

Po zmianie stron ekipa spod Wawelu powiększała zapas i gdy 25. minucie prowadziła 50:33, zanosiło się na bolesną porażkę zespołu znad Sanu. Chalicki dał jednak sygnał do odrabiania strat i zaliczka Cracovii nieco zmalała. Przed IV kwartą wynosiła 9 „oczek (55:46).

Nasz ekipa poczuła, że nie wszystko stracone i spróbowała uratować mecz. Początek ostatniej ćwiartki dobrze rokowała – Niedźwiadki zbliżyły się do rywali na 5 punktów (52:57 po rzucie Chalickiego).

Niestety, zaraz zza łuku wycelował Karlik, potem celownik ustawił Nowak, a że przemyślanom nic nie wpadało, dwie minuty przed syreną na tablicy zaświecił się wynik 69:54 dla krakowian.

Niedźwiadki II Przemyśl – Cracovia 1906 Yabimo 59:71 (11:18, 16:22, 19:15, 13:16)

Niedźwiadki: Bal 8, W. Majka 7 (1x3), Strzępek 9, Chalicki 23 (1x3, 9 zb., 3 as., 3 str.), Olejarz 3 oraz Kindlik 0, Kucharski 2, Słowik 0 (8 zb.), Frańczak 2 (2 bl.), Barszczak 5 (1x3). Trener: Paweł Trojnar.

Najwięcej dla Cracovii: Nowak 22 (1x3, 7 zb., 6 as.), Antczak 13, Karlik 11 (3x3, 9 zb., 6 as., 4 prz.).