Rezerwy Resovii wysoko wygrywają z Żurawianką

Miłosz Bieniaszewski
Piłkarze rezerw Resovii czterokrotnie mogli fetować zdobycie bramki.
Piłkarze rezerw Resovii czterokrotnie mogli fetować zdobycie bramki. Krzysztof Kapica
Podopieczni Wiesława Gołdy pewnie pokonali Żurawiankę 4-0 i umocnili się na trzeciej pozycji.

Żurawianka w poprzednich dwóch meczach straciła dziesięć goli, więc nie była faworytem tego spotkania. Pierwsze fragmenty zdawały się to potwierdzać, bo już po dziesięciu minutach powinno być 2-0. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Brągiel, a Krawczyk fatalnie spudłował będąc pięć metrów od bramki.

Później jednak goście otrząsnęli się z przewagi rywala i opanowali sytuację na boisku. Dwukrotnie zrobiło się nawet groźnie pod bramką gospodarzy, ale dobrze spisał się Mech.
Kiedy to Żurawianka była bliższa gola, z bramki cieszyli się miejscowi. Mocno problematyczną jedenastkę gwizdnął sędzia Lipczyński, a na gola zamienił ją D. Góra.

- Może nie powinienem się wypowiadać, ale uważam, że karnego nie było - powiedział "zamieszany" w tę sytuację grający trener gości, Rajmund Gorczyca.

Po chwili ponownie trafił D. Góra i jasnym było, że rzeszowianie wygrają.

Po przerwie podopieczni Wiesława Gołdy grali spokojniej, tym bardziej, że w 52. minucie ładnie przymierzył Szkolnik. Przyjezdni starali się przynajmniej o gola honorowego, ale na staraniach się kończyło. Wynik ustalił Codello, a wygrana Resovii mogła być nawet wyższa, ale m.in. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Warchoł.

RESOVIA II - ŻURAWIANKA 4-0 (2-0)
1-0 D. Góra (37-karny), 2-0 D. Góra (40, po akcji skrzydłem Brągla), 3-0 Szkolnik (52, strzał z ok. 30 metrów), 4-0 Codello (83, po wycofaniu Szkolnika).