Roma pokonała Fiorentinę. Cały mecz Szczęsnego, Błaszczykowski na ławce [ZDJĘCIA]

BIL (aip)
AS Roma - Fiorentina 4:1.
AS Roma - Fiorentina 4:1. Gregorio Borgia
AS Roma odniosła siódme zwycięstwo z rzędu. W pierwszym meczu 28. kolejki Serie A wygrała z Fiorentiną 4:1. Wojciech Szczęsny grał 90 minut, gola puścił z rzutu karnego.

Po 38 minutach było praktycznie po meczu, gdyż gospodarze prowadzili 3:0. Bramki zdobyli Stephan El Shaarawy, Mohamed Salah i Diego Perotti. Cień nadziei dla Fiorentiny pojawił się w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Josip Ilicić.

Po zmianie stron, w 58. minucie, Salah dołożył jeszcze jednego gola i gospodarze nie pozostawili Fiorentinie złudzeń. Dzięki wygranej odskoczyli rywalom na trzy punkty.

Jakub Błaszczykowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Roma zajmuje trzecie miejsce, Fiorentina czwarte. Liderem jest Juventus, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Atalantą Bergamo.