MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła IV edycja Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego! 1,1 mln zł na filmy związane z Podkarpaciem

Beata Terczyńska
Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza producentów do udziału w konkursie na wspieranie produkcji filmowej. Tegoroczny budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego to aż 1,1 mln zł.

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza producentów do udziału w konkursie na wspieranie produkcji filmowej. Pieniądze Funduszu pochodzą z dotacji z budżetów Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów. Operatorem Funduszu będzie Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego na 2020 r. wynosi 1 100 000 zł brutto. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego projektu to 800 tys. zł brutto.

Celem Konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim lub Rzeszowem. Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu.

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z Podkarpaciem lub Rzeszowem poprzez m.in. tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu.

Minimum 100 proc równowartości wkładu koprodukcyjnego netto, finansowanego z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa podkarpackiego lub Rzeszowa.

Termin przyjmowania wniosków upływa 30 kwietnia.
Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie w wersji papierowej.

Szczegóły na http://www.podkarpackiefilm.pl/.

W poprzednich edycjach funduszu filmowego dofinansowano m.in. wielokrotnie nagradzaną „Zimną wojnę” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego czy „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy.


Rzeszowska kultura w dobie koronawirusa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24