Rzeszowianka wygrała Nocny Bieg w Tarnobrzegu. W rywalizacji mężczyzn trzeci był biegacz ze Stalowej Woli

Matylda Kowal niedawno zakończyła profesjonalną karierę, ale nadal jest w wysokiej formie Archiwum
Matylda Kowal (Rzeszów) wygrała 2 Bieg Nocny wokół Jeziora Tarnobrzeskiego (11 km), organizowany przez MOSiR im. Alfreda Freyera oraz Klub Biegacza „WITAR”. Na starcie biegu głównego stawiło się 102 zawodniczek i zawodników m.in. z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Nowej Dęby, Sandomierza, Dębicy.

Biegacze ruszyli na trasę około 11 kilometrowego biegu o godzinie 22. Wśród mężczyzn wygrał Sylwester Lepiarz (Wronów, 35:07). Czas ten jest lepszy od zeszłorocznego o 41 sekund. Drugi był Andrzej Starżyński (Chemik Puławy, 38:48), trzeci Grzegorz Wójs (Stalowa Wola, 39:44).

U pań triumfowała Matylda Kowal (43:19), przez lata zawodniczka Resovii, uczestniczka dwóch Igrzysk Olimpijskich w biegu na 3000 m z przeszkodami. Czas Matyldy jest lepszy od zeszłorocznego o 1 minutę i 46 sekund. Za Matyldą uplasowały się: Kinga Walania-Bronghard (Głogów Małopolski, 44:19) i Małgorzata Siembida (44:38).

Wszyscy uczestnicy 2 Biegu Nocnego otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Trzy najlepsze kobiety oraz trzech najlepszych mężczyzn otrzymało vouchery o wartości od 300 do 500 złotych. Dodatkowo nagrody finansowe otrzymali również zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.