Rzeszowski Start przegrał w Warszawie

Brak Mariusza Szmuca (nr 11) miał duży wpływ na niepowodzenia Rzeszowa.
Brak Mariusza Szmuca (nr 11) miał duży wpływ na niepowodzenia Rzeszowa. Tomasz Ryzner
Start Rzeszów doznał dwóch wyjazdowych porażek z warszawskim Startem. Aktualny mistrz Polski przegrał 63:71 i 53:65.

Kłopotów można się było spodziewać, bo ekipa ze stolicy to pretendent do tytułu (wicemistrz aktualny), a nasz team grał bez czołowego centra Mariusz Szmuca (sprawy zawodowe) i Grzegorza Sujdaka (choroba). Sobotni mecz zaczął się dla rzeszowian dobrze (21:15), ale od 15 minuty coś się zacięło i po I połowie gospodarze wyszli prowadzenie 38:33. W II odsłonie, gdy centrzy Warszawy zaczęli rządzić na boisku, straty gości wzrosły do 12 punktów. Zryw w ostatniej kwarcie i trójki Marcina Szkopika zniwelowały tylko wysokość przegranej.
W drugim meczu rzeszowianie poprawili obronę, ale w ataku szło im marnie. Warszawa po zbiórkach Księżopolskiego i Stańczuka kontrowała i doprowadziła do przewagi 37:15 po I połowie. Po przerwie nasi odrabiali straty, jednak przeciwnik też nie zasypiał gruszek w popiele i nie dał sobie wyrwać wygranej.
Przed Rzeszowem następny ciężki bój z IKS-em Konstancin.

- Musimy wyciągnąć wnioski i wziąć się ostro do pracy, bo mistrzostwo zaczyna się oddalać. Bez mobilizacji całego zespołu niczego nie osiągniemy - stwierdził Jan Cyrul, kapitan rzeszowian,.

Wyniki: Warszawa - Rzeszów 71:63 (15:21, 23:12, 18:12, 15:18) i 65:53 (20:10,17:5,16:21,12:17).
Rzeszów: Szkopik 22 (3x3) i 13, Szulc 17 i 14, Cyrul 10 i 16 (2x3), Garstka 12 i 6, Gorzkowicz 2 i 2, Garbacz 0 i 2, Woźniak - i 0. Najwięcej dla Warszawy: Stańczuk 26 i 19, Księżopolski 25 i 17.