Rzeszowskie laboratorium bada żywność dla 8 krajów Europy

al/mat.pras.
Rzeszowskie laboratorium bada żywność dla 8 krajów EuropyDziałające od roku w Rzeszowie Centrum ds. Zapewnienia Jakości Badań – Nestlé Quality Assurance Center (NQAC) wykonało już ponad 50 tys. analiz.
Rzeszowskie laboratorium bada żywność dla 8 krajów EuropyDziałające od roku w Rzeszowie Centrum ds. Zapewnienia Jakości Badań – Nestlé Quality Assurance Center (NQAC) wykonało już ponad 50 tys. analiz. Mat.pras. Nestlé
Udostępnij:
Działające od roku w Rzeszowie Centrum ds. Zapewnienia Jakości Badań – Nestlé Quality Assurance Center (NQAC) wykonało już ponad 50 tys. analiz dla ponad 20 fabryk z 8 europejskich krajów.

Dodatkowo rzeszowskie laboratorium uzyskało najwyższą ocenę „A” w badaniach biegłości w zakresie parametrów mikrobiologicznych i chemicznych. Wszystko po to, aby konsumenci mogli cieszyć się bezpieczną i zdrową żywnością najwyższej jakości, a polscy eksperci dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na polskim oraz europejskim rynku.

Centrum ds. Zapewnienia Jakości Badań w Rzeszowie zaczęło działać rok temu jako już 10-te centrum badawcze Nestlé w Europie. Celem tej specjalistycznej jednostki jest zapewnienie najnowocześniejszych i najwyższej jakości usług związanych z bezpieczeństwem żywności i dobrymi praktykami laboratoryjnymi. Podobnie jak inne tego typu placówki Nestlé, centrum w Rzeszowie wspiera europejskie fabryki z podległego obszaru w badaniach laboratoryjnych produktów żywnościowych oraz dostarcza wiedzę ekspercką m.in. w dziedzinie analiz chemicznych i mikrobiologicznych.

NQAC przez swój pierwszy rok działalności realizowało badania dla 20 zakładów produkcyjnych z 8 krajów południowo-wschodniej Europy: Polski, Grecji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Czech, Słowacji, a także z rynku francuskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego. W Polsce współpracuje z 6 fabrykami Nestlé: w Namysłowie, Kargowej, Kaliszu, Rzeszowie, Toruniu i Lubiczu. Centrum świadczy fachową pomoc przeprowadzając m.in. audyty z zakresu wymagań Bezpieczeństwa i Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Po roku działalności NQAC posiada już 11 metod akredytowanych, w tym wszystkie z Laboratorium Analizy Instrumentalnej. Potwierdzeniem najwyższego poziomu analiz jest przyznanie NQAC w Rzeszowie oceny „A” w badaniach biegłości w zakresie parametrów mikrobiologicznych i chemicznych.

Pierwszy rok działalności centrum w Rzeszowie był dla nas dużym wyzwaniem, ale też ciekawym doświadczeniem. Stopniowo rozwijamy działania – zarówno jeśli chodzi o zakres metod badawczych jak i liczbę odbiorców, dla których wykonujemy analizy. Centrum aktualnie zatrudnia 28 specjalistów. W naszych planach jest dalszy rozwój centrum, a w 2014 roku wdrożenie nowych metod badawczych oraz rozszerzenie zakresu analiz dla funkcjonujących już metod. Planujemy również przedstawienie do Polskiego Centrum Akredytacji metod badawczych z obszaru mikrobiologii, a także akredytację metod chemicznych tak, aby nasze portfolio zawierało akredytowane analizy w kierunku wszystkich wartości odżywczych produktów – mówi Małgorzata Filar, kierownik NQAC Rzeszów, Nestlé Polska S.A.

NQAC bierze udział w programie Europejska Inicjatywa Nestlé Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych1 (ang. Nestlé Youth Employment Initiative) umożliwiającym młodym absolwentom odbycie stażu i nabycie praktyki zawodowej.

Nestlé S.A. posiada największą wśród producentów żywności na świecie sieć ośrodków badawczych, którą tworzą 34 centra badawcze zatrudniające około 5 tys. specjalistów. 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie